STRESZCZENIA ODCINKÓW

STRESZCZENIA NOWEGO SEZONU!

Odcinek 1721
 Radek i Nikola żądają od "Kaśki", by pozbył się węża z domu. Niestety, ten jest wyraźnie zauroczony nową maskotką. Hubert mówi Marysi, że nie spodziewał się, iż Szymon tak szybko zajmie jego miejsce. Jest rozczarowany, gdyż naprawdę wierzył, że uda im się razem z Julką zbudować prawdziwą rodzinę. Następnie, załamany, upija się w lokalu. Sandra do niego dołącza. Schultz mówi jej, że nie miał na świecie nikogo poza nią. Jego wyznanie sprawia, że między byłymi małżonkami ponownie wybucha namiętność. 

Odcinek 1720
 Mirka namawia chłopaków, by wyjechali za miasto. Potrzebny im będzie nowy samochód ojca Fabiana. Chłopak kradnie ojcu auto. Będący pod wpływem alkoholu przyjaciele jadą na imprezę. "Kaśka" prosi współlokatorów, by zgodzili się na to, żeby zamieszkał z nimi jego nowy przyjaciel. Ci nie wiedzą, że chodzi o węża. Hubert przychodzi do Marysi. Na miejscu zastaje bawiącego się z Julką Szymona i panią Zosię. Jest zirytowany, kiedy dowiaduje się, że Szymon wystąpi z córeczką Majki w przedstawieniu. 

Odcinek 1719
 Marysia kolejny raz nie ma z kim zostawić Julki. Szymon oferuje pomoc. Aurelia żali się wszystkim, jak została potraktowana przez Mariana. Ukochany zostawił ją samą w lesie z przebitą oponą w samochodzie, twierdząc, że musi sobie radzić sama. Nikola opowiada Błażejowi o dziwnym zachowaniu Radka. Szymon i Marysia wciąż zastanawiają się, kto zaplanował intrygę sugerującą, że łączy ich romans. Oboje dochodzą do wniosku, że tylko Sandra byłaby zdolna do czegoś takiego. 

Odcinek 1718
 Sabina jest gotowa wyjść ze szpitala. Zaczyna płakać w obecności Karola. Ojciec okazuje jej wsparcie i pociesza ją. Sabina dziękuje Natanowi za opiekę. Oboje obiecują sobie, że wkrótce się spotkają, w bardziej sprzyjających okolicznościach. Rysiek prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia Aurelii. Mieszkańcy Wadlewa przypuszczają, że Marian pozbył się Aurelii. Patrycja radzi się Nikoli w sprawach sercowych. Daga i Mikser otaczają Sabinę opieką. Dziewczyna zamierza jak najszybciej wrócić do normalnego życia. 
 
Odcinek 1717
Dominik nie ma wątpliwości, że Fabian jest odpowiedzialny za intrygę z narkotykami. Tymczasem Fabian mówi Dominikowi, że ktoś taki jak on nigdy nie zaimponuje Patrycji. Śmiałek wraca do Wadlewa bez Aurelii. Emilka zaczyna podejrzewać, że ojciec zrobił jej coś złego. Grzegorz jest przerażony czekającą go perspektywą w rozwijającym się śledztwie dotyczącym śmierci Igora. Jest pewny, że policja mu nie odpuści, choć jest niewinny.  

Odcinek 1716
Fabian prosi Dominika, by znów byli dobrymi kolegami. Okazuje się, że wszystko to gra pozorów, by wykorzystać nieuwagę Dominika i wsunąć mu do plecaka narkotyki. Nikola jest zawiedziona przebiegiem rozmowy kwalifikacyjnej i jej finałem. Pracodawca nie widzi możliwości zatrudnienia jej w dziale promocji. Proponuje jej pracę kasjerki. Mikser pyta Radka, czy miał coś wspólnego ze śmiercią Igora. Chłopak jest oburzony podejrzeniami przyjaciela. Radek prosi mamę, by pomogła mu w znalezieniu pracy dla Nikoli.  

 Odcinek 1715
 Wiktoria próbuje otworzyć pluszowe kajdanki, którymi przykuła Ryśka do ramy łóżka. Zuber postanawia zwolnić Grzegorza z aresztu. Prosi, by nie wyjeżdżał z miasta, bo nadal jest głównym podejrzanym. Łucja bez zapowiedzi odwiedza Nikolę. Namawia córkę do powrotu do Juliana. Kobieta jest przekonana, że jest to jedyny mężczyzna, który może jej wszystko zapewnić. Radek ma za złe Nikoli, że nie powiedziała mu o problemach finansowych. Olgierd obwinia Grażynę i Karola o zabójstwo syna. Zarzeka się, że im tego nie daruje. 

Odcinek 1714
 Policja aresztuje Grzegorza. Jego wizyta w mieszkaniu Igora kieruje na niego podejrzenia. Emilka i Wiktoria, widząc akcesoria erotyczne, które przez przypadek trafiły w ich ręce, odczytują to jako znak. Postanawiają tego wieczoru zaszaleć z partnerami. Wiktoria wciela się w rolę seksownej policjantki, a Emilka - pielęgniarki. Szymon ma wyraźne problemy z nauczeniem się roli biedronki do przedstawienia. Organizatorzy spektaklu dochodzą do wniosku, że lepiej sprawdzi się w roli szumiącego drzewa. 

 Odcinek 1713
 Mikser jest zdania, że każdy może być podejrzewany o zabójstwo Igora. Mirek wyjeżdża na wycieczkę klasową do Londynu. Bartek i Emilka postanawiają ten czas wykorzystać dla siebie. Szymon jest chętny wziąć udział w przedstawieniu na zajęciach rytmicznych, podczas których razem z dziećmi mają grać ich ojcowie. Hubert nie może uczestniczyć w spektaklu, będąc w podróży służbowej z klientem. Grażyna namawia Grzegorza, by powiedział policji, że w dniu zabójstwa Igora był w jego mieszkaniu. Wekslerowa boi się, że Król mógł zrobić coś głupiego. 

Odcinek 1712
 Policjanci rozpoczynają śledztwo w sprawie zabójstwa Igora. Zabezpieczają dowody w mieszkaniu ofiary. Grzegorz przyznaje się Grażynie, że tego dnia był u Igora. Wszyscy martwią się, jak powiedzieć Sabinie, że straciła męża i poroniła ciążę. Weksler zamierza świętować z okazji śmierci zięcia. Radek źle się czuje. Nikola postanawia się nim zaopiekować. Niestety, robiąc zakupy w sklepie okazuje się, że na jej karcie nie ma środków. Dziewczyna zostaje bez pieniędzy i z rachunkami do uregulowania. Z opresji ratuje ją Patrycja. 

 Odcinek 1711
Radek ma wyrzuty sumienia, że pozwolił Igorowi skrzywdzić Sabinę. Zarzeka się, że go zabije. W szpitalu dochodzi do konfrontacji między Grażyną a Igorem. Kaczmarczyk łapie Wekslerową za rękę i mocno ją odpycha. Izabela jest świadkiem sytuacji. Sabina prosi Grażynę, by zabrała z mieszkania Igora jej rzeczy. Kiedy Wekslerowa przyjeżdża na miejsce, znajduje martwego Igora. Marysia zaczyna przypominać sobie szczegóły dotyczące nocy, którą rzekomo spędziła z Szymonem. Wydaje jej się, że był z nimi ktoś jeszcze.

Odcinek 1710
Sabina próbuje bronić się przed Igorem. Ten bardzo mocno ją bije. Dziewczyna upada na róg stołu i traci przytomność. Karetka zabiera ją do szpitala. Igor zostaje zabrany na przesłuchanie. Natan informuje Grażynę, że w wyniku odniesionych obrażeń Sabina poroniła kilkutygodniową ciążę. Grzegorz wraca z zagranicznego szkolenia. Jest zaskoczony, kiedy dowiaduje się, co się wydarzyło. Sandra zwabia Huberta do mieszkania pod pretekstem naprawy zepsutego gniazdka.

Odcinek 1709
Sabina nie dopuszcza do siebie myśli, że Igor był w stanie świadomie działać na niekorzyść Natana. Przed ślubem prosi narzeczonego o rozmowę. Igor nie przyznaje się do oskarżeń. Prosi Sabinę, by sama osądziła, komu wierzy w tej sytuacji. Wiktoria i Rysiek nadal sobie dokuczają. Rysiek odmawia jedzenia przygotowanych przez żonę włoskich posiłków. Życzy sobie, żeby na stole pojawiały się kotlety schabowe i kapuśniak. Kinga przekonuje Marysię, że Sandra musi być wplątana w sprawę domniemanego romansu z Szymonem.

Odcinek 1708
Nadszedł dzień ślubu Sabiny i Igora. Panna młoda boi się, że impreza się nie uda z powodu niedopilnowanych szczegółów. Przed ceremonią Grażyna odbiera niepokojący telefon ze szpitala. Rodzina zmarłego pacjenta przyznała się do kłamstwa. Igor namówił ich do złożenia przeciwko Natanowi pozwu o błąd w sztuce lekarskiej. Wiktoria bez konsultacji z Ryśkiem wyrzuca część jego garderoby. Aneta wraca do Wrocławia. Wyczuwa, że w życiu Marysi nastąpiły wielkie zmiany i że ma ona kłopoty.

Odcinek 1707
Daga nie wie, jak zniechęcić Miksera do gry na skrzypcach podczas wesela Sabiny. Nie chce zranić jego uczuć. Igor nie wie, czy uda mu się wybronić Natana przed sądem za spowodowanie śmierci pacjenta. Tego samego dnia Sabina spotyka Natana. Zaprasza go na ślub. Szymon dzieli się z Hubertem wątpliwościami na temat jego domniemanego romansu z Marysią. Jest przekonany, że ktoś próbuje go wrobić. Schultz w to nie wierzy i każe mu nie zbliżać się do jego bliskich. Marysia również obwinia Szymona o wszystkie kłopoty - rozważa zmianę mieszkania.

Odcinek 1706
Mikołaj postanawia powrócić do pasji z dzieciństwa, którą było granie na skrzypcach. Chce zagrać marsza weselnego w trakcie uroczystości. Patrycja nie wie, co czuje do Fabiana. Dociera do niej, że ciągle za nim tęskni i że jej go brakuje. Postanawia wyjaśnić sprawy między nią a Dominikiem. Pyta go wprost, czy on coś do niej czuje. Artur poznaje rodzinę Adama, której udzielił wsparcia finansowego. Szymon przekonuje Marysię, że nie miał nic wspólnego z ich domniemanym romansem.

Odcinek 1705
Radek, Nikola, Mikser, Daga i Ola zastanawiają się, czy powinni iść na ślub Sabiny. W trakcie narady "Kaśka" jest markotny i smutny. Jako jedyny nie dostał zaproszenia na uroczystość. Grzegorz kolejny dzień stara się być mentorem i nauczycielem zagubionego życiowo Szymona. Widząc poobijaną szczękę, daje chłopakowi wskazówki, jak radzić sobie z agresją i złością wobec innych. Mirka wmawia Fabianowi, że Dominik chce mu odbić Patrycję. Marysia złości się, kiedy po powrocie do domu zastaje Szymona bawiącego się z Julką.

Odcinek 1704
Nad ranem pijany Szymon przez pomyłkę próbuje dostać się nie do swojego mieszkania. Zaskoczony Król otwiera mu drzwi. Postanawia zaopiekować się zagubionym sąsiadem. Wojtek stara się przekonać Bartka, że Makowska i Malwina są odpowiedzialne za nagłe pogorszenie się jego zdrowia. Sabina drukuje ostatnie zaproszenia na ślub. Igor jest zły, widząc jedno dla Dagi. Staje się drażliwy, kiedy Sabina proponuje, by zaprosić na ślub jego ojca. Igor odmawia.

Odcinek 1703
W salonie pomylono termin wykonania sukni ślubnej dla Sabiny. Dziewczyna w ostatniej chwili dowiaduje się, że nie ma kreacji na najważniejszą uroczystość w jej życiu. Jedynym rozwiązaniem jest poprosić Dagę o pomoc. Tymczasem w Wadlewie Emilka i Wiktoria próbują rozstrzygnąć, czyje ciasto nadaje się na konkurs regionalnych wypieków. Szymon nie może zrozumieć, dlaczego Hubert tak szybko wmówił sobie, że Marysia go z nim zdradziła. Żali się Kindze, że wszystko w jego życiu powoli się psuje.

Odcinek 1702
Pani Zosia w ostatniej chwili informuje Marysię, że nie może tego dnia przypilnować Julki. Majka musi zabrać córeczkę ze sobą do pracy. Po powrocie z podróży służbowej Hubert przeprasza ją, że nie mógł zająć się dzieckiem, kiedy tego potrzebowała. Mirek i jego klasa mają okazję pojechać na wycieczkę do Londynu. Niestety, bez zebrania pieniędzy na dofinansowanie wyjazdu najbiedniejsze dzieci będą musiały zostać w domu. Emilka postanawia zebrać odpowiednią kwotę. Prosi Makowską, by upiekła ciasto na regionalny konkurs domowych wypieków.

Odcinek 1701
Zbliża się finał konkursu. Robert podsłuchuje rozmowę Laury i jej asystenta. Dowiaduje się, że wyniki były od początku ustawione. Fabianowi udaje się porozmawiać z Patrycją. Marysia z niecierpliwością czeka na telefon od Huberta. Liczy na to, że Sandrze uda się wpłynąć na jego decyzję. Tymczasem Sandra radzi Majce, by dała Hubertowi czas, aby ochłonął i wszystko przemyślał. Do Majki dociera, że Kinga miała rację odnośnie prawdziwych intencji byłej żony Huberta.

Odcinek 1700
 Fabian nie może zapomnieć o Patrycji i o tym, że zniszczył ich związek. Ola jest dumna z poczynań Roberta. W Internecie jest już dostępne nagranie finalistów konkursu, a pod nim tysiące pozytywnych komentarzy na temat Roberta. Marysia postanawia porozmawiać z Hubertem. W garażu spotyka Sandrę. Ta obiecuje namówić go na powrót do domu. Kinga krytykuje Marysię za to, że angażuje byłą żonę Huberta w ich sprawy.

 Odcinek 1699
Patrycja nie zamierza słuchać tłumaczeń Fabiana, który poprzedniej nocy całował się z Mirką. Dziewczyna ma żal do koleżanki, że z premedytacją zniszczyła jej związek. Adam prosi Artura o pożyczkę, dzięki której udałoby się sfinansować leczenie Filipa w Kanadzie. Kulczycki reaguje bez entuzjazmu i w pierwszej chwili odmawia. Robert zaczyna przekonywać się do dobrych intencji Laury. Kobieta opowiada mu o perspektywach, które czekają go, jeśli zdobędzie tytuł mistera. W Robercie powoli rodzi się chęć rywalizacji.  

Odcinek 1698
 Filip traci przytomność i trafia do szpitala. Kinga i Adam zdają sobie sprawę, że pieniądze na operację są potrzebne natychmiast. Adam zamierza poprosić Artura o pożyczkę. Bernadetta jest zaniepokojona zachowaniem Fabiana, który przestał się uczyć, a w ciągu tygodnia chodzi na imprezy. Patrycja postanawia z nim porozmawiać. Jest zaskoczona, widząc go całującego się z Mirką. Adam prosi Szymona, by zorganizował imprezę, na której będą zbierane datki na operację Filipa. W klubie pojawia się nowy DJ, Rafał Zapała, niegdyś dobry kolega Szymona.

Odcinek 1697
 Podczas prac wykopaliskowych Roman, Łazanek i Seweryn znajdują niewypał. Natan nie jest do końca przekonany do tego, by Igor został jego reprezentantem w sądzie. Dziękuje Sabinie za troskę, ale postanawia sam rozwiązać swoje problemy. Igor prosi narzeczoną, by nie uszczęśliwiała ludzi na siłę. Kinga nie chce rozmawiać z Arturem. Ma żal, że przyjaciel w tak wyrachowany sposób zabawił się jej życiem. Artur przyznaje, że zrobił to, bo chciał, by Kinga i dzieci zostali jego rodziną. W tym momencie do domu wraca Adam.

Odcinek 1696
Natan zostaje wysłany na przymusowy urlop. Rodzina zmarłego oskarża go o błąd w sztuce medycznej, twierdząc, że pomimo zebranego wywiadu medycznego lekarz podał choremu leki, na które ten był uczulony. Pod nieobecność rodziny Śmiałków Roman, Łazanek i Seweryn rozpoczynają poszukiwania poniemieckiego skarbu. Marysia stara się porozmawiać z Hubertem i wyjaśnić mu, co się stało. On jest przekonany, że Majka zdradziła go z Szymonem. Artur zjawia się z niezapowiedzianą wizytą w domu Żukowskich. Korzysta z okazji, by wyznać Kindze miłość.

Odcinek 1695
Natan nie może pogodzić się z myślą, że poprzedniego dnia stracił pacjenta podczas dyżuru. Sabina stara się dodać mu otuchy. Opowiada o problemach lekarza narzeczonemu. Ten staje się rozdrażniony i zazdrosny. Artur wraca do Wrocławia. Z wakacyjnej wyprawy przyjeżdża z nim Angelika, którą poznał na Karaibach. Śmiałek informuje Emilkę, że nie zamierzają z Mirkiem i Aurelią wracać do Wadlewa, mimo że podróż po Polsce odbywają w trakcie roku szkolnego. Zaniepokojona Emilka postanawia sama przywieźć dziecko z powrotem do domu.

Odcinek 1694
Radek jest zawiedziony postawą przyjaciół. Sandra jest zła na Huberta, że zostawił ją samą z klientami w krytycznym momencie wypełniania projektu. Hubert opowiada jej o tym, co się stało. Przy okazji pyta byłą żonę, dlaczego kiedyś zdradziła go z jego najlepszym przyjacielem. Sandra przyznaje, że takie rzeczy robi się z głupoty. Kobieta twierdzi, że Marysi nie byłoby stać na coś takiego. Hubert nie potrafi znieść tej myśli. Postanawia się wyprowadzić. Natan dowiaduje się, że z jego winy zmarł pacjent.

Odcinek 1693
Hubert próbuje się dowiedzieć, czy Marysia go zdradziła. Oddaje do badania resztki alkoholu, który piła, by wykonać testy na obecność narkotyków i substancji odurzających. Olgierd zjawia się nieproszony w mieszkaniu Igora pod pretekstem poznania przyszłej synowej. Igor nie jest zachwycony obecnością ojca. Nikola jest zawiedziona brakiem odzewu ze strony pracodawców, do których wysłała CV. Radek martwi się, że dziewczyna będzie chciała wrócić do Juliana. Prosi Miksera, by urządzili imprezę, na której znajomi poznają jego dziewczynę.

Odcinek 1692
Hubert podejrzewa Marysię o zdradę. Wszystko wskazuje na to, że pod jego nieobecność spędziła ona noc z Szymonem. Mężczyzna robi Szymonowi awanturę i biję go w twarz. "Kaśka" wraca do Wrocławia. Nikola nie zamierza dłużej zwlekać ze znalezieniem sobie pracy. Przegląda dostępne w Internecie ogłoszenia. Radek zapewnia ją, że o wszystko zatroszczy się sam. Prosi Sabinę, by zgodziła się na jego powrót do salonu mody. Igor spotyka Olgierda. Ojciec gratuluje mu zaręczyn z Sabiną i domaga się zaproszenia na ślub.

Odcinek 1691
 Laura coraz bardziej interesuje się Robertem. Pozostali uczestnicy konkursu uważają, że go faworyzuje. Marysia obiecuje Beacie zdobycie informacji na temat kliniki w Toronto, gdzie Filip mógłby być operowany. Igor pomaga "Kaśce" w powrocie do Polski. "Kaśka", zachwycony operatywnością Igora, proponuje mu przyjaźń. Hubert wyjeżdża służbowo, a kompletnie pijani Szymon i Filip niespodziewanie odwiedzają Marysię. 

Odcinek 1690
Robert ciężko pracuje pod okiem Laury przed zbliżającym się finałem konkursu. Biuro podróży, które organizowało wakacje "Kaśki", zbankrutowało, a on utknął na lotnisku w Zurychu bez pieniędzy. Zapłakana Beata opowiada Kindze o wynikach konsultacji Filipa u profesora Mrozińskiego. Okazuje się, że Filip powinien być operowany w Kanadzie. Hubert dowiaduje się o problemach zdrowotnych Filipa. Czuje się winny za atmosferę, w jakiej zakończyli współpracę. 

Odcinek 1689
 Emilka pomaga Marlence w przygotowaniach do ślubu. Rączka i Łysy niespodziewanie pojawiają się w Wadlewie. Skruszony Fabian próbuje przeprosić Patrycję za niewłaściwe zachowanie. Zbliża się finał konkursu Mister Polska. Zwycięzca zostanie wybrany głosowaniu SMS-owym. Robert jest jednym z faworytów, ale ma nadzieję, że nie wygra. Tymczasem Błażej i Mikser namawiają wszystkich znajomych do głosowania na niego. 

Odcinek 1688
Kinga domaga się od Filipa informacji na temat stanu jego zdrowia. Okazuje się, że ma on zaplanowaną wizytę u profesora Mrozińskiego, specjalisty w dziedzinie tętniaków mózgu. Załamana Kinga decyduje się poinformować o tym Beatę. Wojtek postanawia pomóc Marlence i prawdziwemu ojcu jej dziecka, Darkowi. Mirka upija Fabiana do nieprzytomności podczas imprezy u Krystiana.  

Odcinek 1687
 Podczas wspólnej nauki Mirka częstuje winem Patrycję i Fabiana. Patrycja, zniechęcona propozycją, wychodzi. Mirka wykorzystuje jej nieobecność i całuje Fabiana. Emilka i Bartek opiekują się Jasiem. Wojtek stara się odnaleźć prawdziwego ojca dziecka. Prosi Ryśka o znalezienie w policyjnych kartotekach informacji na temat Łysego. Filip i Beata decydują się na rozstanie. Kiedy rozżalony Filip zwierza się Kindze, z kurtki wypadają mu lekarstwa i wizytówka lekarza. 

Odcinek 1686
Rączka stara się wmówić Wojtkowi, że jest ojcem dziecka nastoletniej Marleny. Wojtkowi nie udaje się mu tego wyperswadować. Dopiero rozmowa z Marleną wyjaśnia nieporozumienie. Okulska prosi Patrycję, by dała Mirce korepetycje z fizyki. Pomimo wzajemnej niechęci dziewczyny spotykają się, by wspólnie się uczyć. Chwila szczerej rozmowy sprawia, że wybaczają sobie ostatnie nieporozumienia. Błażej informuje Grażynę o zwolnieniu ochroniarzy przez Grzegorza. 

Odcinek 1685
Beata domaga się od Filipa wyjaśnienia dwuznacznej sytuacji, której była świadkiem. Mąż zaprzecza, jakoby miał romans z Sandrą. Między małżonkami wybucha kłótnia. Beata wyrzuca Filipa z domu. Do Wadlewa przyjeżdża kolega Wojtka, Rączka, w towarzystwie ochroniarzy. Informuje Wojtka, że niedawno został ojcem. Pomiędzy Filipem i Hubertem dochodzi do konfliktu z powodu podziału zysków z organizacji rajdu. Grzegorz nieustannie poucza ochroniarzy Grażyny, aby w końcu ich zwolnić. 

Odcinek 1684
Nikola rozstaje się z Julianem i wprowadza do Radka. "Kaśka", zaaferowany wakacyjnym wyjazdem, odstępuje parze własny pokój. Matka Nikoli nie potrafi zrozumieć decyzji córki. Sandra kategorycznie odmawia dalszej współpracy z Filipem. On stara się wytłumaczyć, ale dostaje od Sandry w twarz. Beata jest świadkiem tej sytuacji, podejrzewa, że jej mąż ma romans z Sandrą. Wybucha płaczem. 

Odcinek 1683
 Podczas nielegalnej akcji na terenie hurtowni doszło do strzelaniny. Sylwek, kolega Marcina, został ranny. Mimo protestów Marcina Radek odwozi Sylwka do zaufanego lekarza, Juliana. Filip natarczywie podrywa Sandrę, co bardzo ją denerwuje. Hubert ratuje byłą żonę z kłopotliwej sytuacji. Schultz rezygnuje ze współpracy z Filipem. Nikola uświadamia sobie, że związek z Julianem był błędem, a prawdziwe uczucie łączy ją z Radkiem. 

Odcinek 1682
Emilka chce wrócić do panieńskiego nazwiska. Bartek stara się przekonać Ryśka do przyjęcia nazwiska żony. Marcin informuje Radka o przyspieszonym terminie wyjazdu do niemieckiej hurtowni. W trakcie podróży Radek uświadamia sobie, że bierze udział w nielegalnym procederze, ale jest już za późno, by się wycofać. Filip i Sandra udają się na spotkanie z przedstawicielami firmy, dla której Hubert ma zorganizować rajd. Filip liczy na nawiązanie bliższej relacji z Sandrą. 

Odcinek 1681
Wiktoria proponuje obrażonemu Ryśkowi, aby zmienił swoje nazwisko na jej - Dąbek. Między małżonkami dochodzi na tym tle do ostrej wymiany zdań. Kaśka martwi się niskimi napiwkami. Beata doradza mu udział w aukcji internetowej. Uważa, że to dobry pomysł, aby zdobyć pieniądze na podróż do Pawła. Marcin zdradza Radkowi plan kolejnego wspólnego przedsięwzięcia. Tym razem będzie to sprzątanie magazynów w jednej z niemieckich hurtowni elektronicznych.

Odcinek 1680
Rysiek nie potrafi ukryć rozczarowania faktem, iż żona nadal ma w dowodzie osobistym wpisane panieńskie nazwisko - Dąbek. Wiktoria tłumaczy, że nie wymieniła dokumentu, ponieważ wstydzi się nazwiska męża, brzmiącego - Kozubek-Kókółka. Błażej przyznaje się Radkowi do poważnej rozmowy z Nikolą na jego temat. Radek pod wpływem emocji zarzuca matce Nikoli, Łucji, że sprzedała córkę, by zapewnić sobie zamożne życie. Dominik zostaje odnaleziony w Holandii, w domu kuzyna. Po powrocie do Wrocławia chłopak przyznaje, że ucieczka była głupim pomysłem.

Odcinek 1679
Dadze udaje się przekonać Roberta, aby nie rezygnował z udziału w konkursie. Chłopak postanawia zaangażować się w wybory Mistera Polski, ale tylko ze względu na Olę. Natan udaje się do salonu mody, aby odebrać naprawioną marynarkę. Ma tam kolejną okazję, aby spotkać Sabinę. Ich rozmowę przerywa nagłe pojawienie się Igora. Nadal nie ma żadnych informacji o zaginionym Dominiku. Babcia poszukiwanego chłopaka, Leokadia, wraca do Wrocławia. Czuje się winna z powodu zniknięcia wnuka.

Odcinek 1678
Uczniowie szkoły angażują się w poszukiwanie Dominika. Radek i Patrycja zakładają stronę internetową, na której umieszczone są informacje na temat zaginionego kolegi. Igor sugeruje Sabinie pozbycie się znajomych z mieszkania. Rozdrażniona Sabina idzie do baru, gdzie przypadkiem spotyka Natana. Przeprasza go za zachowanie narzeczonego. Robert, zmęczony przygotowaniami do konkursu Mister Polski, chce zrezygnować. Ola nie akceptuje jego decyzji i siłą zawozi go na próbę do Laury.

Odcinek 1677
Dominik, dzięki pomocy finansowej pomocy Fabiana, w tajemnicy przed wszystkimi ucieka z kraju. Bogdan jest rozczarowany zachowaniem syna. Dyrektor szkoły prosi młodzież, aby zaangażowała się w poszukiwania Dominika. Ola stara się przygotować Roberta do udziału w konkursie Mister Polski, zapisując go na różne kursy i zabiegi. Kaśka planuje odwiedzić Pawła i namówić go na powrót do Polski. Marysia dowiaduje się od Beaty o jej romansie z Szymonem.


Odcinek 1676
Bronek zostaje zwolniony z aresztu. Pojawia się w szkole Dominika, czym zaskakuje Mirkę i Krystiana. Dominik jest przekonany, że ojciec wróci do starych nawyków i alkoholu. Mikołaj martwi się o Radka, który cierpi z powodu Nikoli i marzy o jej odzyskaniu. Błażej spotyka się z Nikolą, aby porozmawiać na temat Radka. Kinga współczuje Beacie z powodu jej małżeńskich problemów, ale powstrzymuje się od udzielania jakichkolwiek porad.


Odcinek 1675
Roman, Seweryn i Emilka zostali oszukani przez akwizytora. Teraz planują zemstę na nieuczciwym przedstawicielu handlowym. W "Barbarianie" pojawiają się Basia i Asia, które zdaniem Beaty, mogą spowodować kłopoty. Marysia proponuje Beacie pracę w lokalu. Z kolei Kinga wysłuchuje zwierzeń Beaty, dotyczących problemów małżeńskich i planowanego rozwodu. Mikołaj jest zestresowany z powodu zbliżającego się egzaminu ze statystyki. Radek udziela mu wsparcia i zdobywa dla kolegi aktualne pytania egzaminacyjne.


Odcinek 1674
Robert kategorycznie odrzuca pomysł udziału w konkursie Mister Polski. Błażej i Mikser naśmiewają się z sytuacji, w której znalazł się kolega. Ola nie wie, jak ma wytłumaczyć Laurze decyzję Roberta. Podczas nieobecności męża Emilka zaczyna czuć się gorzej. Seweryn proponuje jej, by zaprosili do Wadlewa przedstawiciela handlowego, który sprzedaje "Domowego Lekarza". Osłabiona Emilka zgadza się na wizytę akwizytora. Sabina zgłasza się do szpitala, aby przeprowadzić dodatkowe badania. Niespodziewanie odkrywa, że jest śledzona przez Igora.


Odcinek 1673
Sabina musi zostać w szpitalu na obserwacji. Drażni ją nadopiekuńczość Grażyny i Igora, który w dodatku jest zazdrosny o lekarza narzeczonej, Natana. Ola konsultuje z Dagą przyszłość Roberta jako modela. Po uzyskaniu pozytywnej opinii koleżanki zgłasza jego kandydaturę do konkursu Mister Polski. W realizacji pomysłu wspiera ją Laura, właścicielka agencji modelek, poznana dzięki Dadze. Filip chce zrobić wrażenie na Sandrze. Zdobywa pierwszego klienta, który jest zainteresowany organizacją rajdów samochodowych dla pracowników.


Odcinek 1672
Sabina nie potrafi pogodzić się z faktem, że ojciec pozbawił ją udziałów w firmie z powodu Igora. Adam opuszcza rodzinę z przyczyn zawodowych, co wzbudza niezadowolenie Tomka. Sabina podejmuje decyzję o zamknięciu salonu mody, który nie przynosi spodziewanych zysków. Pogarsza się jej samopoczucie, ale odrzuca ona sugestie otoczenia, aby iść do lekarza. Wieczorem niespodziewanie traci przytomność. Robert prosi Grzegorza o zgodę na zamieszkanie z Olą w mieszkaniu Króla. 

Odcinek 1671
Marcin przedstawia Radkowi ofertę sprzedaży zaliczeń przez Internet. Nikola otrzymuje prezent od Radka za pośrednictwem dziewczyny Marcina. Podarunek to pendrive w kształcie kuli ziemskiej, na którym chłopak nagrał wyznanie miłości. Weksler namawia Sabinę do zorganizowania rodzinnego spotkania z Igorem. W obecności Igora podsuwa córce do podpisu dokumenty, dzięki którym odda ona swoje udziały w firmie z powrotem w ręce ojca. Marek bezskutecznie stara się odzyskać uczucie Anety.  

Odcinek 1670
Wiktoria, wściekła z powodu obarczenia jej winą za cudzy błąd, z trudem przyjmuje wybaczenie Aurelii. Emilka stara się załagodzić konflikt pomiędzy nimi. Grzegorz okłamuje Grażynę, że na męską wyprawę wybiera się nad morze. Radek odmawia pomocy Marcinowi z powodu zbliżającej się sesji. Martwi się niezdanym egzaminem z jednego przedmiotu. Marcin podsuwa mu pomysł pozwalający na otrzymanie zaliczenia. 

Odcinek 1669
Obawiający się o przyszłość Dominika Bogdan oferuje mu pomoc. W szkole pojawiają się policjanci, których zadaniem jest przeprowadzenie wywiadu środowiskowego z synem Bronka. Śmiałek wpada na pomysł sprzedaży artykułów spożywczych bezpośrednio z samochodu dostawczego. Rysiek podejrzewa, że pomysłodawca nie ma zezwolenia na handel obwoźny. Turczyk i Grzegorz chcą zabrać Marka na męską wyprawę w góry, aby zapomniał o kolejnym zawodzie miłosnym. Pomysł nie wzbudza aprobaty Oli i Grażyny.  

Odcinek 1668
Dominik spędza noc w garażu Fabiana. Rano, przed pójściem do szkoły razem z Fabianem idą do domu, aby zabrać plecak z książkami. Widok śpiącego pijanego Bronka jest dla chłopców szokiem. Patrycja wyczuwa, że Dominika i Fabiana łączy jakaś tajemnica. Malwina solidaryzuje się z siostrą i odmawia sprzedaży rodzinie Śmiałków jakichkolwiek artykułów w sklepie. 

Odcinek 1667
Daga zdradza Igorowi, skąd zdobyła informacje o prostytutce Romie. Wizyta Aurelii u salonie fryzjerskim Wiktorii zakończyła się fatalnie. Aurelia jest wściekła z powodu zielonych pasemek na głowie. Dominik jest załamany zachowaniem ojca. Ucieka przed nim do Fabiana. Po powrocie do domu zastaje pijanego ojca i jego kolegów, którzy namawiają go do picia wódki.

Odcinek 1666
Mikser stara się wyperswadować Dadze myśl o zemście na Igorze. Uświadamia jej, że intryga z pewnością doprowadzi do zniszczenia przyjaźni z Sabiną, ale niekoniecznie do zerwania przyjaciółki z adwokatem. Jednak Daga nie rezygnuje. Opowiada Sabinie o wizytach Igora u prostytutki, co skutkuje kłótnią pomiędzy narzeczonymi. Hubert zatrudnia opiekunkę dla Julki. Aurelia namawia Śmiałka na wizytę we wrocławskiej operze. Przed spektaklem wybiera się do salonu fryzjerskiego Wiktorii.

Odcinek 1665
Dominik zwierza się Fabianowi z problemów związanych z ojcem, który zabrał mu portfel Mirki. Dziewczyna stanowczo żąda zwrotu pieniędzy. Dominik będzie zmuszony się zapożyczyć, aby zwrócić dług. Daga, która nie akceptuje zbliżającego się ślubu Sabiny i Igora, planuje zemstę. Zwraca się o pomoc do fotografa Czarka, aby zrealizować intrygę. Czarek dowiaduje się, że adwokat często korzystał z usług pewnej prostytutki. Marysia bez powodzenia usiłuje porozumieć się z "Kaśką". Trudna sytuacja w "Barbarianie" doprowadza ją do łez.

Odcinek 1664
Zachowanie Fabiana podczas imprezy urodzinowej bardzo rozczarowało Patrycję. Sabina chciałaby, aby Daga zaprojektowała stroje ślubne dla niej i Igora. Beata i Filip opowiadają Adamowi o problemach finansowych, w które wpadli z powodu nieuczciwego wspólnika. Adam chce pomóc siostrze i jej mężowi, co wzbudza dezaprobatę Kingi. Dominik ma zwrócić Mirce portfel, który zostawiła w mieszkaniu Radka, gdzie odbywała się impreza urodzinowa Patrycji. Bronek niespodziewanie zabiera synowi wszystkie wartościowe rzeczy, w tym również portfel dziewczyny.

Odcinek 1663
Adam zaprasza rodzinę i przyjaciół na premierę przedstawienia, w którym występuje. Szymon uświadamia sobie, że może tam spotkać Beatę, z którą kiedyś spędził noc w Międzyzdrojach. Patrycja po długim wahaniu decyduje się zaprosić Mirkę na imprezę urodzinową. Radek, mimo wątpliwości, rozpoczyna współpracę z Marcinem. Do jego obowiązków będzie należała sprzedaż sprzętu elektronicznego przez Internet.

Odcinek 1662
Radek martwi się zastojem w karierze zawodowej. Zastanawia się, czy rozpocząć działalność handlową wspólnie z kolegą z uczelni, Marcinem. Ma nadzieję, że dzięki temu mógłby liczyć na lepsze zarobki, które pomogłyby mu zaimponować Nikoli. Adam stresuje się przyjazdem siostry z mężem. Wie, że Kinga nie przepada za jego rodziną. Patrycja planuje przyjęcie urodzinowe. Prosi Radka o udostępnienie pomieszczenia na imprezę. 

Odcinek 1661
"Kaśka" umawia się na randkę z Dagą. Wzbudza tym zazdrość Miksera. Nikola wyznaje Radkowi prawdę na temat związku z Julianem. Śmiałek i Seweryn postanawiają osobiście schwytać naukowców, aby pomóc Ryśkowi. Lecz planu nie udaje się zrealizować, gdyż Adamczyk i Piwoński, którzy zajmowali się uprawą marihuany, zatrzymują ich jako zakładników. Zamierzają spalić stodołę wraz ze świadkami przestępstwa.  

Odcinek 1660
Aurelia częstuje komendanta ciasteczkami z miętą wyhodowaną przez naukowców. Tymczasem Rysiek znajduje w domu Śmiałka doniczkę z tajemniczą sadzonką. Uświadamia sobie, że to nie zmodyfikowana mięta, lecz marihuana. Radek odwiedza Nikolę w domu. Jego wizyta jest dużym zaskoczeniem dla matki dziewczyny, Łucji. Mikser i Daga tęsknią za sobą, lecz brak im odwagi, aby wyznać uczucia. Widząc obojętność przyjaciela wobec Dagi, "Kaśka" sam chce się z nią umówić.

Odcinek 1659
Seweryn znajduje dziwną sadzonkę. Dowiaduje się od naukowca, że to nowa odmiana mięty. Zanosi trochę ziół Aurelii, która chce wykorzystać je do ciasteczek pieczonych dla komendanta. Dochodzi do kłótni pomiędzy Karolem a Grzegorzem i Grażyną. Karol podejmuje decyzję o natychmiastowej wyprowadzce. Nikola wraca z Wrocławia. Radek prosi ją kolejny raz, by odeszła od Juliana i zamieszkała z nim. Dziewczyna odmawia. Radek zarzuca jej, że jest dziwką. 

Odcinek 1658
Karol drażni Grażynę i Grzegorza, wypytując ich o sprawy osobiste. Odwleka sprawę rozwodu i znalezienia dla siebie nowego mieszkania. Hubert wzbudza w Marysi poczucie winy z powodu Julki, którą, zamiast matki, będzie zajmować się opiekunka. Komendant wypytuje mieszkańców wsi o opinie na temat Ryśka i jego pracy. Wszyscy wystawiają mu jak najlepsze referencje. Mikser i "Kaśka" martwią się pogłoskami o Majce, która ma zostać nową menedżerką "Barbariana" w miejsce Gabrysi. Z kolei Marysia obawia się pierwszych dni w nowej pracy. 

Odcinek 1657
Karol Weksler opuszcza więzienie. Z nieukrywaną niechęcią odnosi się do Igora, który niebawem zostanie mężem Sabiny. Marysia nie chce zajmować się wyłącznie wychowaniem Julki. Planuje życiowe zmiany i karierę. Do Wadlewa przyjeżdża komendant policji, aby przeprowadzić oficjalną inspekcję, co bardzo stresuje Ryśka. W miasteczku pojawiają się naukowcy z akademii rolniczej, którzy chcą zająć się uprawą eksperymentalnych sadzonek. Zatrzymują się u Seweryna.

Odcinek 1656
Aneta decyduje się na rozstanie z Markiem ze względu na ostatnie wydarzenia. Spotyka się z Filipowem, aby poinformować go, że powiadomiła policję, a Iwan został zatrzymany. Potem wyciąga pistolet i celuje do gangstera. Radek błaga Nikolę, żeby wróciła do niego. Dziewczyna odwozi Juliana na lotnisko, a potem pojawia się u Radka, z którym spędza noc.

Odcinek 1655
Hubert uzgadnia z Filipowem warunki wymiany Jakuba na Marysię. Gdy razem z Szymonem przyjeżdżają na umówione miejsce, spotykają tylko Iwana. Gangster grozi Hubertowi bronią i zabiera Jakuba. Sabina przeżywa nieodpowiednie zachowanie Igora poprzedniego wieczoru. Tymczasem Igor pojawia się wieczorem i prosi ją o rękę. Grażyna i Grzegorz urządzają wspólne mieszkanie.

Odcinek 1654
Zbyszek opowiada Hubertowi o porwaniu Marysi. On zleca Szymonowi ukrycie dzieci w nowym miejscu. Kiedy do jego drzwi dzwoni Aneta, wyrzuca ją bez skrupułów, bo jest świadomy jej współpracy z gangsterami. Filipow stawia Anecie ultimatum - ma natychmiast odnaleźć Jakuba, w przeciwnym razie najpierw zostanie zamordowana Marysia, a potem ona. Wyjaśnia się, kto jest autorem anonimów z groźbami, otrzymywanych przez Malwinę.

Odcinek 1653
Bartek nie pozwala Ryśkowi przesłuchać Tosi i Mirka. Aneta wyznaje Marysi, że wie, kto jest ojcem Jakuba. Mimo to nie uzyskuje od niej informacji na temat miejsca pobytu chłopca. Marysia nie może skontaktować się z Schultzem. Decyduje się na wyjazd do Wrocławia. Przed kamienicą spotyka gangsterów Filipowa, którzy siłą wpychają ją do samochodu i odjeżdżają. Stojący nieopodal Zbyszek jest świadkiem uprowadzenia.

Odcinek 1652
Radek spotyka na imprezie Nikolę z innym mężczyzną. Następnego dnia dziewczyna stara się mu wyjaśnić, kim był jej towarzysz. Chłopak uświadamia sobie, że był dla Nikoli tylko zabawką. Nocą ktoś wypisuje kolejne groźby na ścianach sklepu Malwiny. Artur nadal nie może zapomnieć o Kindze. Adam zostaje poinformowany, że weźmie udział w rocznym tournee. 

Odcinek 1651
Grzegorz informuje dzieci o tym, że zamierza zamieszać z Grażyną. Wbrew wcześniejszym obawom dzieci nie protestują, a wręcz pochwalają decyzję ojca. Radek i Mikser starają się leczyć złamane serca. Razem wybierają się na imprezę. Zastraszona przez Filipowa Aneta nie ustaje w próbach zdobycia informacji na temat miejsca pobytu Jakuba.

Odcinek 1650
Na prośbę Huberta Szymon wywozi Marysię z dziećmi w bezpieczne miejsce. Sandrze się to nie podoba. Hubert obiecuje oddać Jakuba wtedy, kiedy jego rodzinie nic nie będzie grozić. Aneta, która na polecenie gangsterów miała pilnować Jakuba, jest załamana wiadomością, że chłopca nie ma w mieście. Filipow daje jej dobę na odnalezienie chłopaka. Grażyna proponuje Grzegorzowi, by razem zamieszkali. "Kaśka" zaprasza Radka na imprezę.

Odcinek 1649
Wojtek i Rysiek martwią się o Malwinę, która nadal dostaje anonimy z pogróżkami. Wojtek radzi jej przeprowadzenie się do Śmiałków na czas śledztwa. Podczas widzenia Rajmund obiecuje Kacprowi, że zapewni Jakubowi bezpieczeństwo. Nie chce też ingerencji polskiej policji w porachunki z Filipowem. Borys informuje Anetę, że Rajmund niebawem wychodzi na wolność. Zleca jej pilnowanie Jakuba.  

Odcinek 1648
Taksówkarz Gutek postanawia zemścić się Błażeju, który ośmieszył go w "Barbiarianie". Dochodzi do bójki. Justyna wyjaśnia nieporozumienia z Wojtkiem. Tęskniący za Patrycją Fabian postanawia dać jej szansę na rehabilitację. Malwina dostaje anonimy z pogróżkami. Prosi Ryśka o pomoc. Pijana Mirka pojawia się w szkole.

Odcinek 1645
Malwina nie zamawia odżywek, o które prosiła Justyna. 7iO6FKj1Q97 Oświadcza jej, że w przeciwieństwie do pozostałych mieszkańców Wadlewa nie ma zamiaru się nad nią litować. Podczas treningu Justyna ma wypadek. Jej wózek uderza w konar i przewraca się, a ona upada na drogę. Krystian i Mirka nie szczędzą Patrycji kąśliwych uwag na temat Fabiana. Dopiero od Dominika dziewczyna dowiaduje się, dlaczego Jasiński się na nią obraził. Siostra Radka zdaje sobie sprawę, że całe zamieszanie powstało przez Mirkę. Błażej kolejny raz zgadza się podwieźć taksówką przebranego za kobietę Janusza. Koledzy z korporacji dokuczają mu na każdym kroku. Gdy jeden z nich zasypia pijany w Barbarianie, Król postanawia się na nim zemścić.

Odcinek 1644
Rysiek obwinia Justynę za to, że nakłoniła Wiktorię na przeprowadzkę do Wrocławia. 7iO6FKj1Q97 Policjant nie zamierza pozwolić żonie opuścić Wadlewa. Ta stawia mu ultimatum - pojedzie z nią albo będą musieli się rozstać. Mirka donosi Fabianowi o krążących w szkole plotkach. Wszyscy już wiedzą, że Patrycja to pierwsza dziewczyna, z którą uprawiał seks. Chłopak jest zażenowany. Nie może wybaczyć swojej partnerce, że zdradziła jego sekret. Błażej zgadza się podwieźć taksówką mężczyznę przebranego za kobietę. Z powodu tego kursu staje się obiektem żartów ze strony kolegów

 Odcinek 1643
Kinga udowadnia dostawcy, który chciał podać knajpę do sądu, że oszukał ją, wystawiając zawyżone faktury. 7iO6FKj1Q97 Mikser postanawia podziękować Dadze za wyciągnięcie go z tarapatów. Podczas rozmowy oboje dochodzą do wniosku, że tęsknią za czasami, kiedy byli razem. Patrycja opowiada Mirce o romantycznej nocy, którą spędziła z Fabianem. Zdradza jej też, że był to dla niego pierwszy raz z dziewczyną. Niedługo potem chłopak zabiera siostrę Radka na randkę. Na moście Tumskim zawieszają kłódkę z wygrawerowanymi imionami na znak zawarcia ich związku. Wiktoria zwierza się Ryśkowi ze swoim planów otwarcia salonu piękności we Wrocławiu.
 
Odcinek 1642
Kinga jest wściekła na Miksera za pobicie dostawcy. 7iO6FKj1Q97 Przez jego nieodpowiedzialny występek knajpie grozi proces sądowy. Malwina nadal źle traktuje Justynę. Nie szczędzi jej złośliwych komentarzy i kąśliwych uwag. Wiktoria w przeciwieństwie do siostry jest zafascynowana koleżanką Wojtka. Dziewczyna imponuje jej swoim podejściem do życia i zapałem, z którym podejmuje kolejne wyzwania. Wojtek wyznaje Malwinie, co tak naprawdę czuje do Justyny. Tymczasem Hubert prosi Szymona, by zaopiekował się Marysią i dziećmi. Chce, by wyjechał z nimi w bezpieczne miejsce, gdzie nikt ich nie znajdzie. Daga próbuje porozmawiać z Mikserem na temat jego zachowania. Chłopak reaguje złością i żąda, by nie wtrącała się w jego życie. Dziewczyna postanawia więc pomóc mu w inny sposób.

Odcinek 1641
Mieszkańcy Wadlewa przyjmują niepełnosprawną Justynę z wielką sympatią. 7iO6FKj1Q97 Jedynie Malwina jest dla niej nieprzyjemna. Zazdrosna o Wojtka wprost nazywa ją kaleką. Przykład Justyny powoduje, że Śmiałek przekonuje się do idei instalowania fotoradarów. Tymczasem Gabrysia znajduje nieprawidłowości w dokumentach Barbariana podpisywanych przez Miksera. Okazuje się, że Mikołaj parafował fakturę zawierającą kilka skrzynek alkoholu więcej niż było w zamówieniu. Problem w tym, że nigdzie nie ma dodatkowego towaru. Kacper informuje Huberta o planach Rajmunda, który zamierza złożyć wniosek o wcześniejsze zwolnienie z więzienia z powodu złego stanu zdrowia. Schultz obawia się, że Jakub ucierpi na konflikcie Schmidta z Filipowem. Marysia oznajmia mężowi, że chciałaby, aby chłopiec został z nimi na stałe.

 Odcinek 1640
 Radek odreagowuje na otoczeniu stres spowodowany zachowaniem Nikoli. Adam zostaje zaangażowany do przedstawienia muzycznego, które sponsoruje firma Artura. Śmiałek i Łazanek nadal działają w sprawie usunięcia fotoradaru. Wojtek i Rysiek mają odmienne zdanie w tej kwestii. Do Wadlewa przyjeżdża znajoma Wojtka, Justyna. Kilka lat temu dziewczyna została potrącona przez samochód i od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim.

Odcinek 1639
 Artur wpada na pomysł, który może pomóc Adamowi w karierze. Nikola nie odbiera telefonów od Radka. Chłopak jest coraz bardziej zaniepokojony jej milczeniem. Kiedy przypadkowo spotyka dziewczynę na ulicy i robi jej wymówki, Nikola uspokaja go wymyślonym na poczekaniu kłamstwem. Dochodzi do nieprzyjemnej rozmowy Grzegorza z Olą i Błażejem. Ojciec czuje się urażony, gdy dzieci okazują niezadowolenie z powodu zbyt częstych wizyt Ryszarda w ich domu.

Odcinek 1638
 Emilka nie jest zainteresowana referendum w sprawie usunięcia fotoradaru. Śmiałek musi sam zebrać odpowiednią liczbę podpisów. Ryszard spędza dużo czasu w domu Grzegorza. Jego ciągła obecność irytuje Błażeja i Olę. Nikola dziwnie się zachowuje podczas randki z Radkiem, ale zakochany chłopak niczego nie zauważa.

Odcinek 1637
 Sandra i Aneta decydują się na niebezpieczną intrygę skierowaną przeciwko gangsterom. Oświadczenie, które Oskar wydał dla mediów, robi duże wrażenie na Dadze. Rysiek uniemożliwia Śmiałkowi i Łazankowi zniszczenie fotoradaru. Marian podejmuje decyzję o przeprowadzeniu oficjalnego referendum w sprawie usunięcia urządzenia.

Odcinek 1636
Sandra dowiaduje się od Rajmunda, że Aneta współpracuje z Filipowem. Policja podaje Igorowi personalia osoby, która sprzedaje brukowcom informacje na temat życia osobistego Oskara. Kaczmarczyk sugeruje Sabinie, aby zerwała kontakty z Dagą i Mikserem. Oskar składa w mediach oficjalne oświadczenie dotyczące jego osoby oraz firmy. Mieszkańcy Wadlewa są zbulwersowani informacją o fotoradarze zamontowanym w miasteczku na polecenie władz gminy.

Odcinek 1635
Policja przeszukuje salon mody w poszukiwaniu narkotyków. Wściekła Daga stara się powstrzymać funkcjonariuszy i zostaje zatrzymana za ich znieważenie. Hubert zwraca się do Szymona z prośbą o pomoc w związku z trudną sytuacją Jakuba. Makowska chce pomóc Śmiałkowi pozbyć się brata. Bez jego wiedzy przedstawia Bogusiowi korzystną ofertę. Rajmund jest pewien, że Filipow nie zaprzestanie poszukiwań Jakuba. Prosi Sandrę, aby znalazła chłopcu nową kryjówkę.

Odcinek 1634
 Grażyna żali się Marcie, że czuje się zaniedbywana przez Grzegorza, który coraz więcej czasu spędza z Ryszardem. Kinga z ogromnym zaskoczeniem przyjmuje wiadomość o odejściu Mikołaja z pracy. W dodatku Gabrysia też zamierza się zwolnić, o ile Mikser nie wróci do "Barbariana". Mikołaj stawia Dadze ultimatum. Dziewczyna wybiera Oskara i definitywnie rozstaje się z Mikserem.

Odcinek 1633
Śmiałek postanawia podstępem pozbyć się Bogusia z Wadlewa. Wydaje mu się, że wystarczy duża przegrana w pokera, aby brat zniknął na zawsze. Okazuje się, że Boguś zademonstruje wadlewskiemu towarzystwu, jak naprawdę wygląda gra w pokera na pieniądze. Radek niekomfortowo się czuje z powodu Nikoli, na której względy liczył także Błażej. Mikser odchodzi z "Barbariana" z powodu nieustannych konfliktów z "Kaśką".

Odcinek 1632
Radek i Nikola pragną spędzić ze sobą jak najwięcej czasu. Boguś oczekuje od brata spłaty zachowku po rodzicach. Seweryn jest zaskoczony, bowiem sprawa spadku jest już przedawniona, a ponadto nie stać go na spełnienie żądań brata. Aneta bezskutecznie stara się namówić Marysię do zdradzenia informacji na temat Jakuba. Potem ponownie spotyka się z Filipowem.

Odcinek 1631
Radek zakłóca romantyczny pobyt Patrycji i Fabiana nad jeziorem. Seweryn przeprowadza poważną rozmowę z bratem. Okazuje się, że Boguś wrócił z powodu sprawy spadkowej dotyczącej majątku rodziców. Pomiędzy braćmi dochodzi do kłótni. Tropiąc Huberta, Iwan i Żołnierz odnajdują Jakuba. Zmuszają zastraszoną Anetę do spotkania z Filipowem. Nikola zdradza Radkowi uczucia, jakie do niego żywi.

 Odcinek 1630
 Śmiałek stanowczo odmawia zgody na udzielenie noclegu bratu Seweryna, Bogusiowi. Uważa, że taki drań powinien mieć zakaz wstępu do Wadlewa. Grzegorz i Grażyna zapraszają Martę i Ryszarda na domową kolację. Spotkanie przebiegnie w miłej atmosferze do momentu, gdy z ust Ryszarda padają ironiczne uwagi na temat Błażeja. Patrycja i Fabian spędzają romantyczny wieczór nad jeziorem.

Odcinek 1629
 Po wspólnej nocy z Grażyną Grzegorz postanawia wziąć dzień urlopu, aby spędzić więcej czasu z ukochaną. Seweryn zwraca się do Śmiałka z nietypową prośbą. Zdenerwowany Marian odmawia. Sabina kłóci się z Grażyną z powodu Igora. Po pewnym czasie postanawia się z nią pogodzić. Rezygnuje, gdy przypadkowo zauważa matkę w towarzystwie Grzegorza. Podejrzewa, że parę łączy uczucie.

Odcinek 1628
 Nikola jest zainteresowana obejrzeniem nowej kolekcji w salonie mody. Chce umówić się z Radkiem, ale on odmawia, bowiem ma wyrzuty sumienia z powodu Błażeja. Fabian jest ciekawy reakcji Patrycji na wyznanie miłości, które umieścił na jej portrecie.

Odcinek 1627
Mikołaj uświadamia sobie, dlaczego Daga tak bardzo angażuje się w sprawy firmy Oskara Billa. Nie robi tego z powodu kariery, ale dlatego, że zależy jej na samym właścicielu. Zauroczony Nikolą Radek przypadkowo spotyka ją w "Barbarianie". Rysiek wraz z Bartkiem odkrywają tajemnicę nocnych wypraw Wiktorii. 

Odcinek 1626
 Mikołaj żąda od Dagi zaprzestania kontaktów z Oskarem Billem. Oburzona dziewczyna odmawia. Rysiek usiłuje znaleźć dowody potwierdzające romans Wiktorii. Błażej zabiera Nikolę na kawę do "Barbariana". Tam spotykają Radka, któremu Nikola także zawróci w głowie. Projektant Oskara prosi Dagę, aby pomogła poprawić wizerunek Billa w mediach i udzieliła wywiadu telewizji. Naiwna dziewczyna zgadza się na tę propozycję.

Odcinek 1625
 Klientka Błażeja zaczyna rodzić w taksówce. Piękna nieznajoma przychodzi z pomocą spanikowanemu taksówkarzowi. Wspólnie odbierają poród. Oskar jest załamany lekturą brukowców, w których ukazały się sensacyjne informacje na jego temat. Podobno został zatrzymany za posiadanie kokainy. Daga stara się go pocieszyć. Rysiek podejrzewa Wiktorię o romans.

Odcinek 1624
 Rajmund żąda od Huberta, aby ukrył Jakuba w bezpiecznym miejscu. Grozi mu poważnymi konsekwencjami, gdyby chłopcu stało się coś złego. Zabobonny Stach nie prowadzi taksówki w piątek trzynastego. To samo radzi Błażejowi, ale ten nie wierzy w przesądy. W trakcie jednego z kursów wydarzy się coś niezwykłego, a Błażej będzie musiał wykazać się wyjątkowymi umiejętnościami. Zakochany Fabian ofiarowuje Patrycji własnoręcznie namalowany portret.

Odcinek 1623
Hubert dowiaduje się od Sandry, że gangsterzy zamierzają porwać Jakuba. Fabian i Patrycja planują kolejną randkę. Nie dochodzi ona do skutku z powodu klasówki z fizyki. Para postanawia wspólnie przygotować się do sprawdzianu w domu Patrycji. Ale nie są w stanie skupić się na nauce. Nagłe pojawienie się Radka przerwie romantyczną scenę. 

Odcinek 1622
Kacper zdobył kolejne wiadomości. Okazuje się, że siostra Sandry nie ma syna. Hubert i Marysia nie domyślają się nawet, jakie niebezpieczeństwo grozi im i Jakubowi. "Kaśka", jako nowy menedżer, nie wzbudza zachwytu personelu "Barbariana". Hubert jedzie do domu Miecia. Spotyka tam pobitą i roztrzęsioną Sandrę, która zdradza prawdziwą tożsamość Jakuba.

Odcinek 1621
 Zdaniem Miksera Kinga popełniła błąd, przyjmując "Kaśkę" na stanowisko menedżera w "Barbarianie". Iwan i Żołnierz żądają od Sandry ujawnienia miejsca pobytu Jakuba. Zastraszona kobieta, mimo gróźb, odmawia odpowiedzi. Kacper spotyka się z Hubertem. Przekazuje mu informacje o byłej żonie, która prawdopodobnie odwiedzała Rajmunda w więzieniu.

Odcinek 1620
Radkowi nie przypadł do gustu pomysł wspólnego mieszkania z matką i rodzeństwem. Nadmiar obowiązków przytłacza Kingę, dlatego proponuje ona Mikserowi stanowisko menedżera w "Barbarianie". "Kaśka" czuje się niedoceniony. Mieszkańcy Wadlewa zaczynają masowo chorować. Wśród dolegliwości dominują mdłości i wysoka temperatura. Bartek usiłuje znaleźć przyczynę tej epidemii. Okazuje się, że powodem zatrucia są towary ze sklepu Malwiny.

Odcinek 1619
Mirosława z dużym oddaniem opiekuje się Radkiem, Patrycją i Kaśką. Gdy przyjęto ją do pracy we Wrocławiu, zdecydowała się na stałe zamieszkać z dziećmi. Marysia i Hubert niepokoją się nagłym zniknięciem Sandry, która z nikim się nie skontaktowała od czasu wyjazdu. Hubert domyśla się, że była żona mogła uciec za granicę.

Odcinek 1618
Ola spędza noc z Robertem. Sandry nie opuszczają podejrzenia, że jest śledzona. Zostawia Jakuba pod opieką Marysi i Huberta i znika. Patrycję cieszy wizja zbliżającej się randki z Fabianem. Niespodziewanie przyjeżdża mama dziewczyny. We Wrocławiu czeka ją rozmowa w sprawie pracy. Spotkanie z Fabianem nie dochodzi do skutku.

Odcinek 1617
 Pod pozorem wieczornej telekonferencji Eryk zwabia Olę do firmy. Gdy dziewczyna przychodzi, zaczyna ją molestować. Fabian i Dominik idą na wagary. Chłopcy wykorzystują czas spędzony poza szkołą do przeprowadzenia męskiej rozmowy. Grzegorz prosi o Marka o radę w sprawie Grażyny. Potem ponownie wyznaje ukochanej, że zrobi wszystko, aby z nią być. Poruszona Grażyna postanawia mu zaufać. Fabian zaprasza Patrycję do kina.

Odcinek 1616
 Karol, zaskoczony decyzją Grażyny o rozwodzie, proponuje jej pewien układ. Robert kolejny raz przestrzega Olę przed podrywającym ją szefem. Ona nie bierze sobie tych uwag do serca. Dominik, dorabiający jako pomocnik na budowie, podejrzewa, że Fabian może opowiedzieć o jego zajęciu w szkole. Krystian zostaje zaczepiony przez podejrzanego typa. Po chwili okazuje się, że jest to brat Patrycji.

Odcinek 1615
 Grażyna odwiedza przebywającego w więzieniu Karola Wekslera. Informuje go o nierozważnych decyzjach biznesowych Sabiny. Karol jest zirytowany i zaczyna obwiniać Grażynę o zaistniałą sytuację. Nie cofa się nawet przed groźbami. Ona nie widzi powodu, dla którego miałaby znosić takie traktowanie i wychodzi. Dominik odwiedza Fabiana. Sandra przeczuwa, że jest śledzona.

Odcinek 1614
Marysia opowiada Hubertowi o chłopcu mieszkającym z Sandrą. Okazało się, że Jakub jest siostrzeńcem Sandry, o którym Hubert nigdy nie słyszał. Wojtek zaimponował Malwinie stanowczą postawą w konflikcie z Florkiem. Seweryn, Łazanek i Śmiałek przepędzają Kazika z Wadlewa. Grażyna postanawia poinformować Karola o tym, że Sabina mianowała Igora pełnomocnikiem w firmie Wekslera. 


Odcinek 1613
Bartek wraz w weterynarzem starają się poprawić stan zdrowia osiołka. Relacje pomiędzy Wojtkiem i Florkiem nadal są złe. Wojtek decyduje się dać Florkowi nauczkę. Igor omawia z Sabiną sytuację w firmie jej ojca. Uważa, że Sabinie brakuje dobrego doradcy, który pomógłby jej w prowadzeniu biznesu. Ona proponuje mu stanowisko pełnomocnika. Grażynie nie przypada do gustu decyzja córki. Marysia odwiedza Sandrę i zastaje u niej Jakuba.

Odcinek 1612
Po awanturze Kinga stara się bronić męża przed Arturem. Kulczycki chce ośmieszyć Adama przed żoną. Wciąż marzy o tym, aby Kinga wróciła do niego. Śmiałek i Bartek przestrzegają Wojtka przed Florkiem, który nadużywa alkoholu i potrafi być nieobliczalny. Niespodziewanie Florek zjawia się z bronią w domu Śmiałka. Nowym lokatorem Sandry jest trzynastoletni Jakub.

Odcinek 1611
Marta stara się przekonać Grażynę do przeprowadzenia szczerej rozmowy z Grzegorzem. Adam wpada w szał po kolejnej naganie ze strony Wrońskiego. Rozbija drukarkę i rzuca Wrońskiemu kilka przykrych słów, po czym wychodzi. Pozostali pracownicy są świadkami tego incydentu. Wojtek chce odzyskać uczucie Malwiny. Przygotowuje romantyczną niespodziankę w jej domu.

Odcinek 1610
 Adama coraz bardziej przytłacza nawał obowiązków w firmie Artura. Nagany ze strony Wrońskiego są coraz częstsze. Mimo to Artur przyznaje Adamowi premię uznaniową. W domu Śmiałka pojawiają się Marcel, Konrad i czarnoskóry Bernard, którzy przynoszą podarunki dla Magdy i Jerzego. On widzi w tym analogię do trzech króli w Betlejem, czym denerwuje Aurelię i Emilkę. Szef Oli, Eryk, jest zafascynowany nową pracownicą. Od Roberta dowiaduje się, że to jego była dziewczyna.

Odcinek 1609
 Marysię dręczy poczucie winy z powodu Szymona. Chyba zbyt pochopnie obciążyła go odpowiedzialnością za wypadek Huberta. Magda i Jerzy przyjeżdżają do Wadlewa z osiołkiem. Śmiałek interpretuje to zdarzenie jako znak z nieba. Matka pociesza Szymona, a on przeprasza brata za tragiczny w skutkach wypadek sprzed lat. Robert i Ola rozpoczynają pracę w jednej firmie.

Odcinek 1608
 Hubert wybudził się ze śpiączki. Śmiałek domyśla się, że Wojtek pojawił się w Wadlewie z powodu tęsknoty za Malwiną. Grażyna odrzuca deklaracje uczuciowe Grzegorza i proponuje mu przyjaźń. On podejrzewa, że jej zachowanie związane jest z rozwojem choroby nowotworowej. Podczas rozmowy z matką Szymon wspomina wypadek brata, Zbyszka, który wydarzył się kilka lat wcześniej. Jego skutki były tragiczne - Zbyszek stał się inwalidą.

Odcinek 1607
Mieszkańcy Wadlewa postanawiają odnaleźć Wojtka i sprowadzić go z powrotem do miasteczka. Zlecają to zadanie Ryśkowi. Grzegorz zdobywa się na odwagę i wyznaje Grażynie, że czuje do niej coś więcej niż przyjaźń. Okazuje się, że ona odwzajemnia jego uczucie. Tragiczny wypadek Huberta poprawia relacje pomiędzy Marysią a jego byłą żoną, Sandrą. Lekarze wybudzają Huberta ze śpiączki farmakologicznej.

Odcinek 1606
Kacper rozmawia z Marysią na temat śledztwa w sprawie nieszczęśliwego wypadku Huberta. Jego zdaniem Szymon może zostać uznany za podejrzanego. Kończy się sprawa rozwodowa Grzegorza i Renaty. Byli małżonkowie idą porozmawiać do baru. Malwina ciągle rozpacza z powodu wyjazdu Wojtka. Z powodu zawodu miłosnego Florkowej mieszkańcy Wadlewa mają trudności z robieniem zakupów. Wiktoria, Aurelia i Łazanek postanawiają znaleźć wyjście z sytuacji. 

Odcinek 1605
Malwina rozpacza po nagłym wyjeździe Wojtka. Wiktoria stara się podnieść ją na duchu. Mikser zaprasza Sabinę oraz Igora na imprezę. Igor zgadza się pójść, ale nie zamierza integrować się z przyjaciółmi Sabiny. Oni od razu zauważają jego negatywne nastawienie. Lekarz przekazuje Marysi niepomyślne informacje odnośnie stanu zdrowia Huberta. Policja przesłuchuje Szymona w sprawie nieszczęśliwego wypadku w skałkach. 

Odcinek 1604
 Dochodzi do szczerej rozmowy pomiędzy Patrycją i Fabianem. Ich relacje są coraz bliższe. Zazdrosny o Marysię Hubert zmusza ją do wyznań dotyczących Szymona. Kiedy poznaje prawdę, jest załamany i wściekły. Postanawia ponownie zmierzyć się z Szymonem w skałkach. Bartek odkrywa, że dziwne zachowanie Malwiny Florkowej jest spowodowane narastającym uczuciem do Wojtka.

Odcinek 1603
Pogarsza się samopoczucie Patrycji, która wciąż styka się z szyderstwami ze strony szkolnych kolegów. Dziewczyna opowiada o wszystkim Picassowi i po raz pierwszy spotyka się z nim w realu. Grzegorz nie ustaje w staraniach przekonania Oli do ponownego związania się z Robertem. Majka, Hubert i Szymon wyjeżdżają na wspólny wypad w skałki. W Hubercie budzi się zazdrość, gdy widzi Szymona flirtującego z Marysią.

Odcinek 1602
Trwa licytacja gospodarstwa Śmiałka. Wynik jest niespodzianką dla wszystkich. Grzegorz chce pomóc Robertowi w odzyskaniu względów Oli. Dominik daje Patrycji w prezencie perfumy. Zaskoczonej dziewczynie tłumaczy, że to nawiązanie do sytuacji, gdy razem z Mirką "bawiły się" w galerianki. Następnego dnia historię zna już cała szkoła. Patrycja czuje się upokorzona.

Odcinek 1601
Emilka nie może wybaczyć ojcu, że jest bliski sprzedania Novakowi gospodarstwa. Jest bardzo związana z domem i podejmuje decyzję o wzięciu udziału w licytacji. Narasta konflikt pomiędzy Grzegorzem i Olą, która sprawia coraz poważniejsze problemy wychowawcze. Dziewczyna imprezuje, wraca do domu późno w nocy, opuszcza szkolne zajęcia. Grzegorz decyduje się na rozmowę z byłym chłopakiem córki, Robertem. Marysia nie jest zachwycona planem wspólnego wyjazdu z Hubertem i Szymonem.

Odcinek 1600
Aurelia namawia Śmiałka, aby zgodził się na propozycję Novaka dotyczącą sprzedaży gospodarstwa. Za pieniądze ze sprzedaży domu mogliby przeprowadzić się do Hiszpanii. Plan Aurelii doprowadza Emilkę do wściekłości. Sandra opuszcza areszt. Hubert odbiera ją sprzed bramy więzienia. Marysię ponownie ogarnia strach o bezpieczeństwo rodziny. Aby załagodzić sytuację Hubert proponuje aby razem z Szymonem wybrali się na wspinaczkę w skałki.

Odcinek 1599
Zauroczony Wadlewem Cyprian planuje odkupienie gospodarstwa od Śmiałka. Stach proponuje Błażejowi udział w nielegalnym interesie. Ten odmawia. Dzięki wstawiennictwu Huberta sąd decyduje o warunkowym zwolnieniu Sandry z aresztu. Okazuje się, że Rajmund także niebawem opuści więzienie. 

Odcinek 1598
Wojtek nie jest zachwycony nowym idolem Malwiny. Aurelia, zaaferowana Cyprianem Novakiem, coraz bardziej denerwuje Śmiałka. Patrycja zwierza się Mirce na temat poznanego przez Internet chłopaka, który, okazuje się, ma myśli samobójcze. Mirka jest zszokowana. 

Odcinek 1597
Mirce nie przypadają do gustu znajomości, które Patrycja zawiera przez Internet. Trwają poszukiwania konkursowej zdrapki z gazety, w której główną nagrodą jest kolacja z gwiazdorem, Cyprianem Novakiem. Szczęśliwą znalazczynią okazuje się Wiktoria. Na polecenie dyrektora Patrycja, Fabian i Dominik muszą usunąć karykaturę ze szkolnej ściany. Współpraca pomiędzy Jowitą a Gabrysią układa się niepomyślnie.  

Odcinek 1596
Grzegorz wspomina spotkanie z Grażyną. Ma wyrzuty sumienia, że pocałował dziewczynę własnego syna. Dochodzi do niemiłej rozmowy pomiędzy dyrektorem szkoły, Podolskim, a Patrycją. Dziewczyna nie zgadza się na propozycję dyrektora, bowiem nie chce uchodzić za donosicielkę. Mirek martwi się, iż po narodzinach dziecka Emilki i Bartka otoczenie przestanie traktować go jak członka rodziny. 

Odcinek 1595
Wyrok sądu nie zezwala Sandrze na opuszczenie aresztu. Hubert zamierza wstawić się za byłą żoną. Po zakrapianej alkoholem imprezie Ola budzi się w mieszkaniu Szymona. Okazuje się, że poprzedniego wieczoru zafundowała sobie tatuaż - trupią czaszkę na ramieniu, czego nie pamięta. Dziewczyna spędza w klubie kolejny wieczór. Grażyna decyduje się odmienić wygląd. Grzegorz jest zachwycony efektem metamorfozy. 

Odcinek 1594
 Robert kolejny raz prosi Olę o spotkanie, ale dziewczyna woli iść z Szymonem do klubu. Tam upija się i flirtuje z nieznajomymi mężczyznami. Sąd odrzuca wniosek Sandry o wcześniejsze zwolnienie z aresztu w obawie przed możliwością jej ucieczki za granicę, do czego mogłaby wykorzystać podwójne obywatelstwo. Hubert nie rezygnuje z planu pomocy byłej żonie. Stan zdrowia Grażyny poprawia się. Sabina namawia ją, by dla poprawy samopoczucia poddała się zabiegowi przedłużenia włosów.

Odcinek 1593
 Patrycja obawia się, że załamany Fabian może nawet targnąć się na swoje życie. Postanawia powiadomić jego matkę o kompromitującym incydencie. Jadąca pożyczonym od Błażeja samochodem Ola przypadkiem spotyka Roberta w towarzystwie atrakcyjnej kobiety. Mężczyzna proponuje Oli spotkanie, podczas którego prosi, aby wróciła do niego. Grażyna jest niezadowolona z faktu, iż Sabina widuje się z Igorem.

Odcinek 1592
 Fabian nie pojawia się w szkole, od kiedy Dominik opublikował w Internecie kompromitujący go film. Martwiąca się o niego Patrycja usiłuje odnaleźć chłopaka, ale bez rezultatu. Terczyński udziela Adamowi nagany z powodu nieefektywnej pracy. Mężczyzna załamuje się jeszcze bardziej, gdy dowiaduje się, że Kulczycki zafundował Tomkowi bardzo drogie okulary.

Odcinek 1591
 Po rekonstrukcji wyglądu twarzy człowieka, którego zwłoki znaleziono nad rzeką, Celina bez wahania rozpoznaje mężczyznę. Okazuje się, że jest to Julian, największa miłość jej życia. Dominikowi nie podoba się zażyłość Patrycji i Fabiana. Gdy Mirka informuje go, że Fabian jest autorem jego karykatury na ścianie szkoły, chłopak postanawia dać nauczkę rywalowi. Wszystko nagrywa za pomocą telefonu komórkowego. Adam z trudnością przystosowuje się do warunków pracy w firmie Kulczyckiego.

 Odcinek 1590
 Śledztwo wykazuje, że ciało znalezione nad rzeką w Wadlewie leżało tam ponad czterdzieści lat. Mieszkańcy snują domysły, kto to mógł być. Patrycja podejrzewa Fabiana o namalowanie karykatury na ścianie szkoły. Podczas kolejnego spotkania z Sandrą Hubert pociesza byłą żonę. W mieszkaniu Majki pojawia się złodziej podający się za kominiarza. Dzięki niespodziewanemu przybyciu Szymona kobieta nie zostaje obrabowana.

Odcinek 1589
Błażej ma wyrzuty sumienia z powodu trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się Barbarian. Podejrzewa, że wrocławska mafia pojawiła się w lokalu z powodu jego kontaktów ze Stachem. Rysiek przesłuchuje mieszkańców Wadlewa. Ma nadzieję na szybkie rozwiązanie zagadki odnalezionych nad rzeką zwłok. W szkole Patrycji pojawia się nowy uczeń - Fabian. Nie wzbudza życzliwości wśród przedstawicieli szkolnej elity, do której należą Dominik i Krystian. 


Odcinek 1588
 Po znalezieniu ludzkiej kości Rysiek wszczyna śledztwo w sprawie zabójstwa nieznanego człowieka. Łysy i Kazik pojawiają się w Barbarianie. Mężczyźni szantażują personel i żądają, aby lokal zaopatrywał się w alkohol pochodzący od wrocławskiej mafii. Kinga jest tą sytuacją przerażona. Marek jest załamany z powodu Anety i jej fascynacji poznanym niedawno szejkiem.

Odcinek 1587
 Kinga próbuje unieważnić licytację, którą wygrał Tomek, niestety bez powodzenia. Okazuje się, że rodzina Żukowskich będzie musiała przystąpić do transakcji wartej milion euro. Aneta i Marek spotykają się z właścicielem willi, szejkiem Abdullahem al Rabeeah. Aneta wzbudza jego zainteresowanie. Pomiędzy Majką i Hubertem dochodzi do kłótni, której powodem jest Sandra. Pies Ryśka, Sołtys, wykopuje nad brzegiem rzeki ludzką kość.

 Odcinek 1586
 Marysię irytuje zainteresowanie Huberta problemami byłej żony. Jej zdaniem Sandra ściągnie na ich rodzinę kłopoty. Adam rozpoczyna pracę w firmie Artura. Tymczasem okazuje się, że Tomek przez nieuwagę rodziców wziął udział w licytacji internetowej domu wartego milion euro. Ku zaskoczeniu i przerażeniu wszystkich wygrał aukcję.

 Odcinek 1585
 Hubert bardzo przeżywa rozmowę z Sandrą. Współczuje byłej żonie, jednakże jest świadomy, że z jej powodu on i jego rodzina znaleźli się w niebezpieczeństwie. Mimo to postanawia udzielić Sandrze pomocy, co bardzo denerwuje Majkę. Daga podejmuje decyzję o odejściu z firmy Oskara Billa.

Odcinek 1584
 W brukowcach ukazuje się wiele artykułów o życiu osobistym Dagi. Dziennikarze upubliczniają wstydliwe fakty z jej życia - pobyt w poprawczaku, zażywanie narkotyków, kradzieże. Przyjaciele nie okazują jej współczucia. Błażej ma problem w pracy. Sandra kontaktuje się z Hubertem i prosi go, by odwiedził ją w areszcie. Błaga byłego męża, żeby wyciągnął ją z więzienia.

Odcinek 1583
 Błażej zaczyna pracę jako taksówkarz. Wieczorem spotyka się z przyjaciółmi w Barbarianie, aby to uczcić. Mimo obietnicy Daga nie przychodzi, ponieważ musi zająć się sprawami zawodowymi. Adam nie przyjmuje od Artura oferty pracy. Jest zniecierpliwiony tym, że Artur rozpieszcza dzieci, a teraz chce ratować jego rodzinę z tarapatów finansowych.

Odcinek 1582
 Aurelia wpada na pomysł, jak udowodnić mężczyznom, że kobiety z Wadlewa są lepsze od modelek. Artur ma problem z uzyskaniem zaświadczenia, że może zostać ojcem chrzestnym Maciusia. Markowi udaje się załagodzić sytuację i chrzest odbywa się. Ku zaskoczeniu wszystkich Artur obdarowuje Maciusia bardzo drogim prezentem. Igor jest w dobrym humorze po nocy spędzonej z Sabiną, jednak obawia się reakcji jej znajomych na wiadomość, że postanowiła się z nim związać.

Odcinek 1581
 Stolarczyk grozi Izabeli nożem. Sabina ratuje ją z opresji. Bartek, Rysiek, Wojtek i Śmiałek spędzają dużo czasu na planie filmowym, nie przejmując się obowiązkami. Igor pyta Sabinę o jej uczucia. Próbuje ją do siebie zniechęcić, mówiąc, że jest złym człowiekiem. Wieczorem Sabina bez zapowiedzi przychodzi do jego mieszkania. Oświadcza, że w życiu warto ryzykować, żeby nie żałować później, że się czegoś nie zrobiło.

 Odcinek 1580
Szymon postanawia zorganizować przyjęcie. Wykorzystuje okazję, by pocałować Marysię. Igor ma Izabeli za złe, że przyjęła Stolarczyka do szpitala. Tego samego dnia Waldek próbuje wyłudzić zaświadczenie lekarskie. Wojtek namawia Śmiałka, by ugościł w swoim domu filmowców, którzy przyjadą nakręcić klip promujący Wadlewo. Wraz z nimi we wsi pojawią się seksowne modelki.  

Odcinek 1579
Chcąc odreagować, Szymon spędza noc z przypadkową dziewczyną. Liczył na seks bez zobowiązań, ale Roksana nie daje mu spokoju. Zdesperowany, prosi Marysię, by udawała jego dziewczynę. Mimo ostrzeżeń Dagi Sabina angażuje się w sprawy Igora. Idzie z nim do szpitala na zdjęcie szwów. Okazuje się, że na oddział przyjęto Stolarczyka. 

Odcinek 1578
Hubert w żartach zarzuca Szymonowi, że podrywa Marysię. Chłopak jest zawstydzony. Marysia postanawia porozmawiać z nim w cztery oczy. Sabina martwi się o Kaczmarczyka. Daga uważa, że koleżanka darzy adwokata uczuciem. "Kaśka" zamierza umówić się z Gabrysią na randkę. Nie bierze pod uwagę, że dziewczyna może być już zajęta. 

Odcinek 1577
Adam sądzi, że Artur zgodził się zostać ojcem chrzestnym jedynie z grzeczności. Kulczycki obawia się, że nie sprawdzi się w tej roli. Emilka martwi się o Bartka. Rozmawia z Markiem na jego temat. W Wadlewie mówi mężowi, co mogą zrobić w sprawie dziecka, zanim ostatecznie się poddadzą. Zbyszek zauważa, że Szymon jest zauroczony Marysią. Chłopak postanawia wyznać jej uczucia. 

Odcinek 1576
Bartek jest załamany, że nie może mieć dzieci. Śmiałek powiedział już ludziom we wsi, że Emilka jest w ciąży. Igor jest zmartwiony, że Stolarczyk wyszedł na wolność. W obawie przed atakiem instaluje monitoring przed domem. Kinga i Adam organizują chrzest Maciusia. Artur jest zszokowany, gdy proszą go, by został ojcem chrzestnym. 

Odcinek 1575
 Wyniki badań są jednoznaczne - Bartek nie może mieć dzieci. Trudno jest mu się z tym pogodzić. Uważa, że zawiódł Emilkę. Igor zostaje wypisany ze szpitala. Tego samego dnia Stolarczyk wychodzi z aresztu. Gabrysia prosi "Kaśkę" o pomoc. Chłopak opacznie odczytuje jej intencje. Wydaje mu się, że Gabrysia jest nim zainteresowana.

Odcinek 1574
Hubert jest przejęty problemami Zbyszka. Zaczyna dostrzegać, że na Szymonie i jego rodzinie spoczywa wielka odpowiedzialność. Mikser urządza Dadze awanturę. Jest wściekły z powodu jej pocałunku z Oskarem, nie może też zrozumieć, jak ona może się dobrze czuć w tej sytuacji. Mówi Dadze, że musi wybrać, na czym jej bardziej zależy. Bartek i Emilka martwią się, że ich starania o dziecko dotąd nie przyniosły efektu. Jadą na badania do Wrocławia. 

Odcinek 1573
Media rozpowszechniają plotki o wyprowadzce Miksera i jego rozstaniu z Dagą. Grzegorz jest zmartwiony decyzją Błażeja o porzuceniu studiów, ale musi ją zaakceptować. Daga i Oskar udzielają wywiadu. Całują się na wizji. Mikser jest zszokowany. Dzieci wyśmiewają się ze Zbyszka. Hubert staje w jego obronie. Dochodzi do wniosku, że jego sąsiad jest nieszkodliwy i zaczyna mu współczuć. 

Odcinek 1572
Oskar oświadcza, że nie zdementuje plotek o romansie z Dagą. Uważa, że szum medialny pomoże wypromować nową kolekcję i namawia Dagę, żeby udawali, że są razem. Próbuje nawet przekonać do swojego planu Miksera. Daga jest załamana postawą Oskara. Błażej postanawia rzucić studia. Uważa, że traci czas zajmując się czymś, co go nie interesuje. Chce zostać taksówkarzem. Stolarczyk zostaje schwytany przez policję. 

Odcinek 1571
Wszyscy martwią się o Tosię, która spadła z drzewa. Emilka i Bartek postanawiają zaopiekować się dziewczynką do powrotu jej rodziców. Daga denerwuje się, że media wałkują temat jej rzekomego związku z Oskarem. Czuje się bezsilna. Tymczasem Oskara bawi ta sytuacja. Wkrótce Mikser dowiaduje się o plotkach. Izabela martwi się o Igora. Jego stan stabilizuje się. Mężczyzna zeznaje, że Stolarczyk był sprawcą napadu. 

Odcinek 1570
Bartek i Emilka nadal starają się o dziecko. Okazuje się, że Daga nie może zakończyć współpracy z Oskarem. Wedle umowy, którą podpisała, jest zobligowana uczestniczyć we wszystkich akcjach promocyjnych i kampaniach reklamowych jego firmy. Na plotkarskich portalach internetowych ukazują się informacje na temat rzekomego romansu Dagi z Oskarem. Izabela nie może skontaktować się z Igorem. Zaniepokojona tą sytuacją udaje się do jego mieszkania. 

Odcinek 1569
Grzegorz ma wyrzuty sumienia po tym, co wydarzyło się między nim a Grażyną. Postanawia przyznać się Błażejowi. Marek krytykuje Adama za jego zachowanie. Igorowi udaje się wybronić przed więzieniem kolejnego klienta, Waldka. Izabela nie może zrozumieć, dlaczego on pomaga bandytom uniknąć kary. Tego samego dnia Waldek zjawia się w domu adwokata. Igor jest przerażony. 

Odcinek 1568
Hubert ma pretensje do Marysi, że pozwala Zbyszkowi przebywać w pobliżu Julki. Uważa, że Marysia jest nieodpowiedzialna. Grzegorz postanawia rozstać się z Renatą. Swoją decyzje motywuje tym, że całkowicie stracił do niej zaufanie. Adam decyduje się wystąpić jako chippendales w nocnym klubie. Przez przypadek świadkami jego występu są Marysia, Kinga i Aneta.

Odcinek 1567
 Hubert wybucha złością na widok Zbyszka bawiącego się z Julką. Szymon w ostatniej chwili staje w obronie brata. Grzegorz upija się w barze. Przez przypadek spotyka Grażynę. Będąc pod wpływem alkoholu, prawi jej komplementy. Pozwala również odprowadzić się do domu. Adam zamierza zrezygnować z pracy w klubie. Niestety, jest już za późno.

Odcinek 1566
Renata chce pomóc mężowi odzyskać pracę. Udaje się z wizytą do Mateusza. Ten zdradza jej szczegóły wypadku, w którym omal nie zginął. Hubert fatalnie traktuje Zbyszka. Odmawia mu spotkań z Julką. Marysia jest zaskoczona zachowaniem męża. Emilka ma fatalny humor. Jest przekonana, że wszyscy zapomnieli o jej urodzinach. Nawet Bartek o nich nie pamięta. Solenizantka nie spodziewa się wielkich prezentów. Jej największym marzeniem jest bowiem powiększenie rodziny.

Odcinek 1565
Grzegorz przez przypadek spotyka Grażynę. Kobieta od razu zauważa, że Król ma kłopoty. Jest zaskoczona, słysząc o tym, co ostatnio wydarzyło się między nim a Renatą. Kinga próbuje namówić Kaśkę do powrotu do Barbariana. Tymczasem Śmiałek realizuje swój plan odzyskania Aurelii. Zawiera układ z Kazimierzem.

Odcinek 1564
 Seweryn umawia się z Aurelią na spotkanie. Jest zaskoczony, widząc ją w towarzystwie Kazimierza. Nie traci pewności siebie i mówi jej, jak wiele ona dla niego znaczy i że nie może bez niej żyć. Daga informuje Sabinę o propozycji, którą złożył jej Oskar i o konsekwencjach, jakie czekałyby z tego tytułu salon mody. Sabina odpowiada jej, że nie będzie ją prosić, by została. Mikser ostrzega Dagę, by przemyślała wszystkie za i przeciw, bo łatwiej zdobyć pracę niż przyjaciół. Renata obawia się, że Grzegorz nie wybaczy jej zdrady i zażąda rozwodu. 

Odcinek 1563
Śmiałek tęskni za Wadlewem. Roman, Łazanek i Seweryn przyjeżdżają do niego w odwiedziny. Sabina wyrzuca Dadze, że kolejny raz zawiodła przyjaciół, a co gorsza, zignorowała Mikołaja, skupiając się wyłącznie na swojej karierze. Bill chce, by Daga pracowała tylko dla niego. Grzegorz staje przed komisją wojskową i przyznaje, że bierze odpowiedzialność za wypadek Mateusza podczas służby. Kiedy sprawa kariery zawodowej Grzegorza wydaje się być przesądzona, Renata dochodzi do wniosku, że czas przyznać się mężowi do zdrady.

Odcinek 1562 
Marysia, Julka, Zbyszek i Szymon wybierają się na spacer. Mateusz budzi się ze śpiączki. Prokurator wybucha gniewem na wieść, że Grzegorz nie stosuje się do jego zakazów, kontaktuje się z poszkodowanym podwładnym i jego rodziną. W szpitalu zjawia się Dominik, reprezentujący firmę specjalizującą się w uzyskiwaniu odszkodowań z tytułu wypadków. Radek ma pomysł na realizację dobrze płatnego zlecenia dla jednej z firm odzieżowych. Dzięki niemu salon mody mógłby zyskać finansowo. Sabina chce zorganizować imprezę, by uczcić sukcesy zawodowe.

Odcinek 1561  
Hubert robi wyrzuty Szymonowi, że kolejny raz zakłócił ciszę nocną w kamienicy. Zbyszek sam udaje się do Marysi, by przeprosić ją za nocne zajście. Tomek idzie do pierwszej klasy. Kinga zadbała o to, by rozpoczął edukację w renomowanej prywatnej szkole. Adam nie popiera jej pomysłu. Śmiałek radzi się Artura w sprawach sercowych. Kulczycki mówi mu, by na początek zadbał o wygląd. Emilka przyjeżdża na ratunek ojcu do Wrocławia. Paweł postanawia wyjechać, by nabrać dystansu do ostatnich wydarzeń. Żegna się z Marysią i Julką.  

Odcinek 1560
Radek za wszelką cenę próbuje odnaleźć Patrycję. Znajduje hotel, do którego zabrał ją Dragon. Tymczasem Śmiałek nie może przeboleć, że pozwolił odejść Aurelii. Nie ma też pomysłu na to, jak ją odzyskać. Razem z Bartkiem zatrzymują się w mieszkaniu Pawła. Szymon zostawia brata samego w domu. Zbyszek utrudnia życie sąsiadom, grając w nocy na bębnach. Marysia jest przekonana, że to Szymon kolejny raz ignoruje lokatorów.  

Odcinek 1559
 Mikser obiecuje pomóc Radkowi rozliczyć się z Dragonem. Razem z Wekslerową udają się do banku, by wypłacić pieniądze na rzekomy okup. Kiedy są gotowi sfinalizować układ z Dragonem, okazuje się, że w miejscu spotkania nie ma Patrycji. Bartek i Marian przyjeżdżają do Wrocławia, by odnaleźć Aurelię. Postanawiają zatrzymać się u Pawła, który właśnie wyjeżdża na wakacje. Po usilnych staraniach udaje im się zwabić Aurelię do Barbariana, ale podczas spotkania Mariana czeka rozczarowanie. Pod nieobecność matki Szymon opiekuje się Zbyszkiem. 

Odcinek 1558
Radek musi kontynuować współpracę z Dragonem. Tym razem chłopak chce wyłudzić sto tysięcy złotych od Wekslerowej pod pretekstem zebrania okupu dla porywaczy, którzy przetrzymują Patrycję. Adam jest gotowy rozpocząć pracę. Zamierza utrzymać ten fakt w tajemnicy przed Kingą. Śmiałek niepokoi się o Aurelię, która nie wróciła do Wadlewa.

Odcinek 1557
Adam zwierza się Szymonowi, że przegrał w kanadyjskich kasynach zarobione tam pieniądze. Kinga nie wie o tym. Szymon załatwia Adamowi fuchę. Chłopak jest w szoku, kiedy dowiaduje się, co będzie musiał robić. Marysia jest pod wrażeniem nagrania, które zrobił dla niej Szymon. Hubert jest zazdrosny o nowego sąsiada. Dragon namawia Patrycję na wspólny wyjazd za miasto. Dziewczyna prosi Mirkę, by ta kryła ją przed bratem i w razie czego kłamała, że nocuje u niej. Kiedy oboje są już w hotelu poza miastem, Dragon kontaktuje się z Radkiem.

Odcinek 1556
Wbrew zakazom Grzegorz zamierza skontaktować się z matką żołnierza, który postrzelił się podczas służby. Tego samego dnia odwiedza też poszkodowanego. Po powrocie do kraju Adam z wielkimi oporami zabiera się za szukanie pracy. Szymon namawia go, by wybrał się z nim do klubu, w którym on będzie prowadził imprezę. Podczas wypadu Szymon wypytuje Adama o Marysię. Mikser próbuje pocieszyć Olę po rozstaniu z Robertem. Niestety, swoim zachowaniem i słowami sprawia jej jeszcze większą przykrość. Ola postanawia o tym porozmawiać z Kingą.

Odcinek 1555
 Aurelia jest zaniepokojona zachowaniem Śmiałka. Sądzi, że ma on problemy zdrowotne, a co gorsza dotyczące impotencji. Malwina uświadamia jej, że Marian ugania się za inną kobietą. Grzegorz ma problemy w pracy, jeden z jego żołnierzy postrzelił się podczas służby. W świetle prawa Król jest odpowiedzialny za zdarzenie, może trafić do więzienia za narażenie życia i zdrowia podwładnych. Renata postanawia odłożyć rozmowę z Grzegorzem na temat jej romansu. Robert wyznaje Oli, że od czasu powrotu Kingi do Polski nie może przestać o niej myśleć.

Odcinek 1554
Mikser dochodzi do wniosku, że nie może prosić Dagi, by przez niego rezygnowała z imprezy, na którą zaprosił ją Oskar Bill. Ma się spotkać z dziewczyną po przyjęciu. Niestety, bankiet rozkręca się i Daga zapomina, że umówiła się z chłopakiem. Renata rozważa, by wyznać Grzegorzowi prawdę na temat Jarka. Temat schodzi na dalszy plan, kiedy Grzegorz opowiada jej o swoich problemach w pracy. Jeden z jego żołnierzy postrzelił się podczas służby i nie wiadomo czy przeżyje. Aurelia szuka sposobu, jak zaradzić chandrze Śmiałka.

Odcinek 1553
Szymon przeprasza Marysię za to, że tak hałasował i obudził jej dziecko. Korzysta z okazji, by poflirtować z sąsiadką. Seweryn zamierza uderzyć w konkury do Makowskiej. Daga boi się powiedzieć Mikserowi, że nie został zaproszony przez Oskara Billa na imprezę z okazji otwarcia jego nowego butiku. Ma wątpliwości, czy chłopak nie będzie miał nic przeciwko temu, że ona pójdzie tam sama. Mikołaj udaje przed Dagą, że nie widzi w tym problemu. Adam proponuje Kindze i Marysi, by wybrali się wspólnie na otwarcie nowego klubu muzycznego jego kolegi.

Odcinek 1552
Marysia reaguje emocjonalnie na wyznanie Pawła, który zarzuca jej, że sama zadecydowała o tym, jak mają się potoczyć relacje między nimi. Nie mówiąc mu o dziecku, nie dała mu szansy być ojcem dla Julki. Śmiałek jest zazdrosny o Makowską i Seweryna. Przesiaduje u kobiety pod domem i prawi cięte uwagi Sewerynowi podczas pracy. Aurelia jest zaskoczona dziwacznym zachowaniem Mariana. Ciszę nocną w kamienicy Żukowskich przerywają odgłosy imprezy, dochodzące z jednego z mieszkań. Jak się okazuje, nowy lokator, Szymon, urządził parapetówkę.

Odcinek 1551
Kinga nie może przeboleć faktu, że skompromitowała się przed Olą i Robertem. Ma żal do Marysi, że nie powiedziała jej o jego nowej dziewczynie. Robert jest zmieszany zajściem poprzedniego dnia. Pyta Kingę, czy ma do niego żal, że tak ułożyły się sprawy między nim a Olą. Seweryn oferuje Makowskiej pomoc przy wykonywaniu prac wokół domu. Marian jest zazdrosny. Hubert wpada na pomysł, by wyswatać Pawła z Klaudią. Marysia sceptycznie podchodzi do planu. Jest pewna, że Krzyżanowski będzie zły, ale za namową Huberta ściąga byłego męża do Barbariana.

Odcinek 1550
Radek opowiada Patrycji, jak wspólnie z Dragonem okradali dziewczyny. On zerwał z procederem, ale Michał nadal w ten sposób zarabia na życie. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi Renata ponownie spotyka się ze swoją szkolną miłością. Ola widzi ich razem. Postanawia porozmawiać z Renatą, ponieważ zachowanie pary jest dwuznaczne i pozostawia wiele wątpliwości. Pierwszy raz po powrocie do kraju Kinga kontaktuje się z Robertem. Umawiają się na kawę. Podczas spotkania Kinga dowiaduje się, że Robert ma dziewczynę.

Odcinek 1549
Marysia jest zdegustowana zwierzeniami Renaty, która za pośrednictwem portalu społecznościowego nawiązała kontakt z Jarkiem, przyjacielem z czasów studenckich. Radek stara się wymóc na siostrze zerwanie z Dragonem. Mimo starań Grzegorza Renata coraz bardziej oddala się od męża. Teraz liczy się dla niej tylko Jarek. Kinga podejmuje decyzję odnośnie do Anety.  

Odcinek 1548
Z okazji pierwszej rocznicy ślubu Ola i Błażej organizują Grzegorzowi i Renacie przyjęcie, ale Grzegorza bardziej absorbują pogarszające się relacje z żoną. Za wszelką cenę stara się je naprawić. Z kolei Renata zwierza się Marysi. Dragon przeprasza Pati i w końcu spotyka się z jej bratem. Po powrocie do domu Kinga znajduje w pokoju ubrania Anety.

Odcinek 1547
Uszczęśliwiona Daga zostaje zaproszona przez Oskara na kolejną imprezę. Patrycja chce przedstawić Radkowi Michała. Jacek pojawia się w Wadlewie. Bartek usiłuje wymóc na ojcu namówienie Jagny do powrotu do Gdańska. Jacek wysłuchuje porad Wojtka odnośnie dobrych relacji w związku.

Odcinek 1546
Gabrysia rozpoczyna pracę barmanki w Barbarianie. Nieustannie dochodzi do nieporozumień pomiędzy nią a Kaśką. Marysia i Bartek organizują najlepszą opiekę medyczną dla Antoniego. Daga i Mikser, dzięki przypadkowo znalezionym zaproszeniom, uczestniczą w pokazie mody, podczas którego poznają samego Oskara Billa.

Odcinek 1545
Malwina żąda od Jagny, aby zostawiła Wojtka i wróciła do Gdańska. Marysi udaje się w końcu odnaleźć dziadka we wrocławskim schronisku dla bezdomnych. Kaśka przeznacza pieniądze z napiwków na zakup wymarzonego pojazdu, ale pierwszego dnia powoduje kolizję, w której poszkodowaną jest Gabrysia.

 Odcinek 1544
Daga ma coraz większe problemy związane z niespłaconymi kredytami. Jest załamana ciągłymi wezwaniami od komorników. Malwina przypadkiem jest świadkiem namiętnego spotkania Jagny i Wojtka. Rodzina Antoniego nie ustaje w jego poszukiwaniach. Oszuści próbują wyłudzić od Marysi pieniądze za fałszywe informacje o zaginionym.

Odcinek 1543
Jagna romansuje z Wojtkiem. Podczas pobytu we Wrocławiu Daga zwraca się do Igora z prośbą o poradę prawną. Sabina jest bardzo niezadowolona z tego faktu. Ewa wraz z Błażejem udają przed matką dziewczyny, że nadal są parą. Ewa zastanawia się, czy wycofać oskarżenie, które złożyła na dr. Turczyka. 

Odcinek 1542
Dragon zabiera Patrycję na Wyspę Słodową. Mirka jest pod wrażeniem nowego chłopaka koleżanki. Daga dostaje listy od firmy windykacyjnej. Okazuje się, że ktoś zaciągnął kredyt na jej nazwisko, wykorzystując dowód osobisty, który niedawno zgubiła.
  
Odcinek 1541
Marysia jest załamana z powodu zaginięcia dziadka. Dzięki Anecie w telewizji wyemitowany zostaje komunikat dotyczący poszukiwań Antoniego. Dragon ponownie umawia się z Patrycją w parku. Dziewczyna jest nim oczarowana. Wiktoria i Rysiek przeżywają pierwszy małżeński kryzys.

   Odcinek 1540
Daga stara się wyperswadować Ewie wniesienie oskarżenia przeciwko dr. Turczykowi. Marysia i Jan bezskutecznie poszukują Antoniego. Najbliżsi oferują Radoszom pomoc w poszukiwaniach. Grażyna planuje założyć wraz z Izą spółkę, której zadaniem byłoby sprywatyzowanie oddziału onkologicznego.

Odcinek 1539
 Marek przekazuje Błażejowi informację o kłamstwie Ewy i jej udawanej ciąży. Dr Turczyk ma kłopoty z powodu niedotrzymania tajemnicy lekarskiej. Grażyna wraz z Izabelą podejmują próbę uratowania oddziału onkologicznego. Marysia oczekuje wizyty Jana i Antoniego. Wieczorem w mieszkaniu zjawia się sam ojciec.
Odcinek 1538
 Grażyna dowiaduje się od Ewy o problemach finansowych oddziału onkologicznego, który prawdopodobnie zostanie zamknięty. Doktor Turczyk opowiada Markowi, że Ewa wcale nie jest w ciąży. Dragon planuje kradzież w mieszkaniu Grażyny Weksler. Namawia Radka do pomocy w przestępstwie. 

Odcinek 1537
 Bartek i Jacek są zszokowani zachowaniem Jagny podczas wesela. Dochodzi do bójki pomiędzy Bartkiem i Wojtkiem. Błażej nie może pogodzić się z myślą, że zostanie ojcem. Grzegorz informuje Olę, że będzie miał wnuka. Mikser dowiaduje się od Radka o powrocie Dragona.

Odcinek 1536
 Dochodzi do ostrej wymiany zdań pomiędzy Jagną i Marianem, który otwarcie broni honoru córki. Podczas wesela Jagna wywołuje skandal, upijając się, a następnie wychodząc w towarzystwie Wojtka. Ewa proponuje Błażejowi przyjaźń. Dragonowi udaje się zdobyć nowy adres Radka 

Odcinek 1535
Mieszkańcy Wadlewa przygotowują się do uroczystości zaślubin Emilki z Bartkiem i Wiktorii z Ryśkiem. Jagna jest nieprzychylnie usposobiona do przyszłej synowej. Krytykuje syna za wybór kandydatki na żonę. Pawłowi wydaje się, że alkohol i imprezy pomogą mu zapomnieć o rozstaniu z Anną. Patrycja decyduje się na powrót do Wrocławia. Chce zamieszkać u brata. 

PIERWSZA MIŁOŚĆ - SEZON 2011/2012

Odcinek 1534

Antyterroryści ruszają w pościg za Rajmundem. Do Huberta dociera, co się wydarzyło. Postanawia on szybko odwiedzić Marysię. Andrzej spotyka się z Anetą przed wyjazdem z kraju. Przekazuje jej materiały dotyczące Rajmunda, które powinna rozpowszechnić w mediach. Paweł i Anna wspólnie podejmują decyzję o rozstaniu. Anna się wyprowadza. Przed domem Pawła zauważa wózek z dzieckiem. Kiedy dostrzega szybko zbliżający się w jego kierunku samochód, rusza na ratunek. Z okazji mistrzostw Europy ekipa telewizyjna odwiedza Wadlewo.

Odcinek 1533

Daga jest zła, że straciła bilety na mecz. Przyjaciele postanawiają jej pomóc. Sandra składa zeznania na komisariacie. Policjant wydaje się być niewzruszony jej opowieścią. Wojtek i Rysiek chcą pomóc Bartkowi przekonać Emilkę, by wyszła za niego za mąż. Mieszkańcy Wadlewa przyłączają się do akcji. Hubert zjawia się w ustalonym miejscu na czas. Z ciemności wyłania się Schmidt z wycelowanym w niego pistoletem.
 
Odcinek 1532

Mikser marzy, by pójść na mecz mistrzostw Europy. Niestety, nie udaje mu się zdobyć biletu. Daga postanawia spełnić jego marzenie i zdobyć wejściówkę. Wiktoria jest zazdrosna o koleżankę Ryśka, Luizę, która przyjechała do Wadlewa. Rajmund jest zdeterminowany, by jak najszybciej zakończyć sprawę z Hubertem. Tymczasem Paweł i Hubert ustalają szczegóły dotyczące ucieczki. O wszystkim informują również Anetę.

Odcinek 1531

Wiktoria nie cieszy się na myśl o wyjeździe do Włoch. Jest zawiedziona, że Rysiek nie próbuje jej powstrzymać. Kobieta uważa, że policjant już jej nie kocha. Paweł zamawia kuriera, który ma dostarczyć do kryjówki Huberta trefną paczkę. Robi to po to, by odwrócić uwagę policjantów i skontaktować się z Schultzem. Sabina ostrzega Jowitę, że Radek zaczyna się w niej zakochiwać i niebawem łatwo będzie go zranić. 

Odcinek 1530

Igor boi się ojca. Olgierd krytykuje każdy aspekt życia syna. Antonio ponownie proponuje Wiktorii, by wróciła z nim do Włoch. Daje jej czas do następnego dnia, by podjęła decyzję. Igor składa Sabinie niezapowiedzianą wizytę. Od razu zaczyna ją kokietować. Dziewczyna ulega jego zalotom. Po chwili stawia opór, czując, że sprawy toczą się zbyt szybko. Igor uderza ją w twarz. Marysia prosi Pawła, by wyjaśnił Annie, że nic ich nie łączy.

Odcinek 1529

Jowita umawia się na randkę z innym mężczyzną. Radek jest zazdrosny, ale nie chce nic komplikować, gdyż mieli tworzyć otwarty związek. Antonio zaczyna czuć się coraz gorzej. Wojtek i Rysiek wiedzą, co mu dolega. Namawiają go, by jak najszybciej wrócił do Włoch. Igor odwiedza Sabinę w salonie mody. Udaje mu się namówić ją na kawę. W restauracji spotykają Izabelę oraz ojca Igora, na widok którego ten reaguje strachem.

14 komentarzy:

 1. Szkoda że Annka odejdzie z pierwszej miłości bo Huber bedzie z Majką a Paweł nie bedzie miał z kim być powinna Annka przeżyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zgadzam sie z tobą ! Paweł powinien być z Marysią a Hubert z Anną ! I jestem przekonana że Anka nie odejdzie z serialu i że Maarysia i Paweł będą razem bo to przecież PIERWSZA MIŁOŚĆ !!

   Usuń
 2. co ty piszesz
  Paweł nie będzie z Marysią bo Hubert wróci !
  Marysia będzie z Hubertem
  Anka powinna przeżyć żeby była z Pawłem

  OdpowiedzUsuń
 3. Tośka prosze Cię dodaj więcej tych streszczeń!!

  OdpowiedzUsuń
 4. No chyba, że je sama wymyślę -,-
  Odcinek 1534 jest ostatnim odcinkiem przed wakacjami, po nim przerwa w emisji.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. calkiem glupi jest teraz ten serial dawniej byl lepszy !!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. daga nie powinna iść na to spotkanie z oskarem billem bo pewnie zdradzi mikołaja ale on powinien jej zabronić tam iść marysia pewnie będzie z pawłem

  OdpowiedzUsuń
 7. tak ten film jest teraz bardzo głupi!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. marysia będzie pewnie z tym nowym facetem to on zakręci jej w głowie taaaaaaaak

  OdpowiedzUsuń
 9. będzie lepiej jak maryśka zwiążę sie z szymonem ,hubert da spokój maryśce a paweł będzie mógł wreście być ojcem prawdziwym dla julki i wpisze w aktach ,że to jego córeczka,hubert powinien być z ania bilewska,zakolegować sie z pawłem a paweł powinien być sam ,spotykać sie z arturem,bartkiem,z emilką ,zajmować sie z julka ,brać ją do siebie na spanie i pracować w barbarianie ,nie będzie zachwycony szymonem i jego bratem,ale po paru miesiącach przekona sie do nich i ich polubi,tak byłoby fajniej w serialu ,żeby sie tak ułożyło ,gdy pawłowi zagrozi śmierć to przyjaciele wszyscy będa sie martwić o niego i zrozumia błędy jakie zrobili pawłowi ,zwłaszcza majka,hubert i anka,na piętno na śmierć pawła będzie odczuwać najbardziej artur ,bartek ,kinga ,majka ,marek ,brat ,siostra i matka pawła i jeszcze mikser,kaśka i ludwik ,a hubert będzie miał na sumieniu,że dopuścił sie,żeby rajmund zabił pawła,będzie odpowiedzialny za jego smierć ,paweł by o mało by nie umarł ,ale po roku by sie wybudził i wszyscy będą szczęśliwi,hubert będzie żył ze świadomościa ,ze stał sie morderca i bedzie mu z tym zle,ze wpedzi sie stan umysłu,będzie miał koszmary ,ze to przez niego paweł został zastrzelony,gdy artur sie o tym dowie przypadkiem powie to bartkowi,a potem wszyscy to usłyszą,gdy majka o tym sie dowie to powie czy to prawda,on powie,ze to prawda,beda w szoku,majka przeprosi za wszystko pawła i zgodzi sie na wpisanie w aktach,ze to paweł jest ojcem julki ,da mu szanse i razem z szymonem zaproponuja ,zeby zamieszkali razem w duzym domu przy kindze i adamie,a hubert ucieknie na wyspy karaibskie a tam po paru dniach złapie go policja,FAJNY MÓJ SCENARIUSZ

  OdpowiedzUsuń
 10. ty chyba nie masz wyobrazni a tak wogule to pomysl troche !!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Te streszczenia są źle ponumerowane.

  OdpowiedzUsuń
 12. ta Nikola to brzydka jest jak noc:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ty debilu lub debilko ona jest ładna

   Usuń